ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2019 m. birželio 13 d., ketvirtadienis

Tarptautinė konferencija Šiluvos piligriminei šventovei garsinti „Švč. Mergelės Marijos kultas Žemaitijoje“ (birželio 13–14 d.)
KUR: Šiluva

...

Birželio 13–14 d. Šiluvoje, siekiant garsinti šį piligrimystės centrą, rengiama tarptautinė konferencija „Švč. Mergelės Marijos kultas Žemaitijoje“.

Jos programoje – svečių iš Portugalijos, Vokietijos. Lenkijos, Lietuvos pranešimai, taip pat diskusija, meno bienalės atidarymo koncertas, ekskursija.

ORGANIZUOJA VšĮ „Atrask Raseinius“.
RĖMĖJAI: Raseinių r. savivaldybė, LR kultūros ministerija, Šiluvos parapija.
PARTNERIAI: Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno arkivyskupija, Jono Pauliaus II piligrimų centras, Raseinių r. švietimo pagalbos tarnyba, Raseinių r. kultūros centras.
GLOBĖJAI: Seimo narė Vida Ačienė, Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vysk. dr. Algirdas Jurevičius.

Birželio 13 d.

Konferencijos pranešimai tema „Švč. Mergelės Marijos kultas globalizacijos kontekste: nuo tikėjimo iki turizmo“ . Pranešėjai: Oremo sav. Turizmo ir tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Fernando Paquim (Portugalija), LR žemės ūkio ministerijos viceministras Darius Liutikas (Lietuva), VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas kun. dr. Gediminas Jankūnas (Lietuva), kun. prof. dr. Michaelas Sievernichas (Vokietija), aktyvus visuomenės veikėjas Tadeuszas Matwiejczykas (Lenkija), VDU Menų fakulteto dėstytoja prof. Aušra Vasiliauskienė (Lietuva).

Diskusija „Komercija dvasiniame diskurse: ar turizmas gali vesti tikėjimo link? “ Dalyvauja: kun. Ričardas Doveika, dr. Laima Liucija Andrikienė, dr. Rasa Čepaitienė, Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. Moderuoja: Donatas Puslys.

Birželio 14 d.

Ekskursija „Šiluvos bazilikos interjero dekoro ikonografinė programa ir Apsireiškimo koplyčios puošyba“ – Tytuvėnų bernardinų vienuolynas – Kryžių kalnas – Žemaičių Kalvarija.

IŠSAMI KONFERENCIJOS PROGRAMA PDF >>

Rengėjai kviečia registruotis užpildant anketą >> arba mob. 8 618 34 611.

Daugiau informacijos siluva.lt >>