ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2021 m. kovo 4 d., ketvirtadienis

Šv. Kazimieras, pirmasis Lietuvos globėjas. Atlaidų savaitė Vilniuje (kovo 1–7 d.)

Kovo 4-ąją švenčiame šv. Kazimierą, pirmąjį Lietuvos globėją. Jis taip pat yra Vilniaus arkivyskupijos bei Panevėžio vyskupijos globėjas. Mirė būdamas 25-erių metų nuo džiovos. 1602 metų paskelbtas šventuoju, o 1636 metais – dangiškuoju Lietuvos globėju. Nuo 1948 metų jis yra lietuvių jaunimo globėjas. Relikvijos gerbiamos Vilniaus arkikatedroje, Šv. Kazimiero koplyčioje.

Kovo 1–7 d. Vilniuje vyksta Šv. Kazimiero atlaidų savaitė (tiesioginės pamaldų transliacijos). Plačiau vilnensis.lt >>

Šv. Kazimieras – 400 metų Visuotinės Bažnyčios liturginiame kalendoriuje. Apie tai www.vaticannews.va/lt/ >>

...

Kristaus Prisikėlimo parapijos nuotraukoje – moksleivių darbų parodos (2018) akimirka