ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2013 m. spalio 12 d., šeštadienis

Arkivyskupijos muziejuje – knygos apie Kražių bažnyčios paveikslą pristatymas
KUR: Kaunas

15 val. muziejuje (M. Valančiaus g. 6, II aukštas) bus pristatoma knyga Kražių bažnyčios paveikslas „Šventieji Benediktas ir Skolastika, garbinantys Mergelę Mariją" .

Dalyvaus autorius, menotyros doktorantas Darius Žukauskas, prof. dr. Laima Šinkūnaitė, akordeonistė Agnė Dūkštaitė.

---------------

2013 m. Kražių miesteliui bei visai Žemaitijai yra išskirtiniai dėl kelių svarbių datų: sukanka 600 m. kai buvo įsteigta Žemaičių vyskupystė, praėjo 760 m. nuo pirmojo Kražių miestelio paminėjimo, 250 m. nuo dabartinės bažnyčios pastatymo bei 120 m. po Kražių skerdynių. Atsižvelgiant į šias sukaktis, išleista knygelė Kražių bažnyčios paveikslas „Šventieji Benediktas ir Skolastika, garbinantys Mergelę Mariją“ ,kurioje skaitytojas supažindinamas su Kražių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios didžiajame altoriuje kabančiu paveikslu. Knygelėje išsamiai apžvelgiamos paveikslo atsiradimo aplinkybės, jo kabėjimo vietos ir artimiausios supančios aplinkos pokyčių istorija. Po restauracijos buvo galima pažvelgti į paveikslą be aptaisų, todėl knygelėje pirmą kartą pateikiama drobės be aptaisų meninė analizė.