Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapija

Ariogala
60261 Raseinių r.

Raštinė (klebonijoje)
Priėmimo valandos šiokiadieniais 8–16 val., sekmadieniais po 10 val Mišių iki 15 val.
El. p.

Dvasininkai

Klebonas – kun. Gintautas JANKAUSKAS
1953 03 03 * 1984 05 27 * 2002 03 28
Rudzinsko g. 3, Ariogala, 60261 Raseinių r., tel. (428) 50 367, mob. +370 698 32 590
El. p.

Kviečiame į pamaldas
 Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Vytauto Kondroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 10, 12 val.
    Antradieniais–penktadieniais 17 val.
    Pirmadieniais tik laidotuvių šv. Mišios
    Šeštadieniais 11 ir 17 val.
  • Švč. Sakramento adoracija 11–12 val.
  • ŠV. MIŠIOS Ariogalos kapinėse prie koplyčios
    Pirmą gegužės šeštadienį 17 val. už visas parapijos mirusias motinas
    Pirmą birželio šeštadienį 17 val. už visus parapijos mirusius tėvus
  • Išpažinčių klausoma prieš 20 min. prieš šv. Mišias
  • Gegužinės pamaldos šiokiadieniais po šv. Mišių, sekmadieniais po 10 val. Mišių
  • Rožinio malda spalio mėn. šiokiadieniais po šv. Mišių, sekmadieniais po 10 val. Mišių
Atlaidai

Viešpaties Žengimo į dangų (Šeštinės)
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. arkangelo Mykolo – rugsėjo 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 218.

Gyvenvietės ir kaimai: Ariogala, Algimantai, Bažavalė, Budriškė, Didžiuliai, Gėluva, Grajauskai, Kalniškiai I, Kalniškiai II, Kilupiai, Kunigiškiai I, Leliušiai, Lenčiai, Negirva, Noliečiai, Milvydai, Padargupiai, Padubysys, Pagynėvis, Pagojys, Pajakališkiai, Pašilaupiai, Pataklėliai, Pigainiai, Plembergas, Pūstapolis, Rajinciškiai, Ramučiai, Šilužiai, Šliužiai, Taurupys, Turbinava, Uždubysys, Žąsinai.

Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapija ribojasi su Pernaravos, Lesčių, Butkiškės, Juodaičių, Milašaičių, Betygalos ir Paliepių parapijomis.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • Choras,
  • Caritas
  • Jaunimo grupelė ir Gyvojo rožinio maldos grupė.

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapija
Adresas D. Rudzinsko g. 2, Ariogalos m., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191045223
Bankas „Swedbank", AB
A. s. LT777300010099540167

Apie bažnyčią ir parapiją
Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra Raseinių rajone, Ariogaloje. Pastatyta 1939 m., plytų mūro, turi neoklasicizmo ir neobaroko bruožų. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 209)

Bažnyčios vidaus panorama (~2018 m.)

Ariogalos bažnyčia 1416 metais buvo pastatyta Vytauto Didžiojo iniciatyva. Ši bažnyčia buvo medinė, ne kartą nukentėjo nuo gaisrų. prie jos XVI amžiuje veikė parapinė mokykla. Bažnyčią visiškai sunaikino 1915 m. gaisras. Ariogalos klebono kun. Antano Simanavičiaus dėka ir parapijiečių aukomis per 1926–1939 metus buvo pastatyta mūrinė bažnyčia, ją pašventino Kauno arkivyskupas Juozapas Skvireckas.

Bažnyčia turi neoklasicizmo ir neobaroko bruožų, yra stačiakampio plano, bazilikinė, dvibokštė. Vidus 3 navų. manoma, kad Didysis altorius po 1930 m. atkeltas iš Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios. Ariogalos bažnyčios projekto (1929 m.) autorius – Šveicarijos architektas E. Pejeris.

2016-aisiais, Gailestingumo jubiliejaus metais, parapija švenčia Ariogalos bažnyčios istorijos 600 m. jubiliejų. Šia proga išleistas leidinys „Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios 600 metų jubiliejus“ („Terra Publica“, 2016) ( žr. pdf >> ).

Apie bažnyčios ir parapijos istoriją bei dabartį išsamiau – parapijos interneto svetainėje >>