Kauno I dekanato Šeimos centrų vadovų susirinkimas (2015 04 08)
Paskelbta: 2015-04-13 09:43:00

Balandžio 8 d. Kauno arkivyskupijos Šeimos centre vyko Kauno I dekanato Šeimos centrų vadovų susirinkimas. Jame aptartos parapijų/rektoratų aktualijos, veikla ir renginiai šeimoms.

Vadovai džiaugėsi praėjusiomis Atsinaujinimo dienomis: jose nagrinėtomis temomis, bendruomenės aktyvumu, savanorių įsitraukimu, šeimų liudijimais, kūrybiniais užsiėmimais vaikams. Susirinkusieji susidomėję klausėsi ses. Ramutės Budvytytės SSC įspūdžių apie antrą šv. Velykų dieną Kristaus Prisikėlimo šventovėje vykusią šventę paskelbiant jai suteiktą bazilikos titulą. Mindaugas Advilonis pasidalijo mintimis apie Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje vykusius renginius, o Vytis Žemaitis - apie tradicija tapusią ir Šv. Juozapo dienai skirtą šeimų konferenciją Šv. Vincento Pauliečio (petrašiūnų) parapijoje. Taip pat aptarta „Motinos maldoje“ grupių veikla ir ateities planai.

Susirinkime diskutuota apie artėjančią Gyvybės dieną, apie tai, kaip ją galima paminėti parapijose ir kokie aktualūs klausimai šiandien kyla visuomenėje.

Šventasis Tėvas PRANCIŠKUS (Airijoje) nurodė, kad svarbus yra kasdienis pavyzdys, kurį duoda Viešpatį mylintys ir jo Žodžiu pasitikintys tėvai. Jis dar kartą paragino šeimas melstis namuose, kalbėti apie gerus ir šventus dalykus, priimti Motiną Mariją į savo šeimos gyvenimą, kartu švęsti krikščioniškas šventes, solidariai padėti kenčiantiems žmonėms, nustumtiems į visuomenės gyvenimo paribius.

2018 – Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metai