Čekiškėje atidengta kun. Petro Strelčiūno (1877–1937) atminimo lenta (2017 12 03)
Paskelbta: 2017-12-04 18:23:02

Nuotrauka – Kauno r. bendruomenės

Gruodžio 3 d. Čekiškės bažnyčioje atidengta atminimo lenta daugiau kaip prieš 100 metų šioje parapijoje dirbusiam (1913–1924) klebonui kunigui Petrui Strelčiūnui. Šv. Mišioms vadovavo ir atminimo lentą pašventino Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas. Iškilmėje dalyvavo Kauno II dekanato dekanas mons. Augustinas Paulauskas, Kauno rajono vadovai. Atminimo lentą Kauno r. mero Valerijaus Makūno iniciatyva pagamino skulptorius Stasys Žirgulis.

Kun. P. Strelčiūnas buvo viena ryškiausių krašto asmenybių, lietuvybės, lietuviško rašto puoselėtojas. 1914 m. įvedė lietuvių kalbą pamaldose, rašė Čekiškės parapijos istoriją. Dalyvavo 1917 m. Vilniaus konferencijoje.

Parengta pagal Čekiškės parapijos informaciją

ŠVENTUMAS yra keliaujančiųjų savybė. Kai žvelgiame į tuos, kurių šventumą Bažnyčia yra oficialiai pripažinusi, matome galutinį vaizdą, užfiksuotą per jų gimimą dangui. Bet kol jie gyveno – nė vieną akimirką nebūtų pasakę: jau viską pasiekiau, viskas tobula <...>. Tad nebijokime, kad dar nesame pasiekę – kelias atviras.