ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2016 m. birželio 16 d., ketvirtadienis

PERKŪNO NAME Kaune – Vaidoto Žuko paroda „Glazūruoti votai ir išsaugotos liturginės vertybės“
KUR: Kaunas

Gyvenimo ir tikėjimo institutas kviečia kauniečius ir ypač instituto kursų ir rekolekcijų dalyvius mokslo metus baigti susitinkant parodos atidaryme. Pradžia 17 val.

Yra manoma, kad gotikiniame Perkūno name 1610 m. gimė istorikas jėzuitas Albertas Vijūkas-Kojelavičius, Vilniaus universiteto profesorius ir rektorius. 1643 m. namą įsigijo jėzuitai.

Pasak parodą rengiančios Vilhelminos Raubaitės-Mikelionienės, „Vaidoto Žuko surinktų ir išsaugotų liturginių vertybių ir glazūruotų votų ekspozicija Perkūno name yra tinkama pagal vietą ir stilių: XVII ir XVIII a. kurdamiesi šiame name jėzuitai, dar neturėdami savo bažnyčios, buvo įsirengę koplyčią, kuri tarnavo vienuolijos ir žmonių dvasinėms reikmėms. Taigi istorijos ratas sukasi, tarsi atkartodamas tai, kas žmogui svarbiausia, kas turi išliekamąją vertę laiko tėkmėj…“.

Daugiau apie parodą ir autorių www.perkunonamas.lt>>

Paroda veiks iki spalio 30 d.