Giraitės Šventosios Šeimos parapija

Parapija įkurta 2022 m. birželio 24 d. Statoma parapijos bažnyčia.
Šventosios Šeimos  g. 2,
Giraitė
54310 Kauno r.
www.facebook.com/Giraitesparapija
el. p.

Dvasininkai

Klebonas – kun. Tomas TREČIOKAS
1983 01 10 * 2010 01 10 * 2022 06 24
Bažnyčios g. 1, Domeikava, 60313, Kauno r.,
mob. +370 648 878 88, el. p.

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo  2022 m. birželio 24 d. dekretą Nr. 113.

Pietinė riba: nuo magistralinių kelių A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) ir Via Baltica V5 susikirtimo prie IX forto, magistraliniu keliu Via Baltica V5 iki Šilainių plento viaduko, Šilainių plentu iki Romainių gatvės.

Vakarinė riba: Romainių gatve (poriniai numeriai), kertant kelią Kaunas–Babtai iki Nevėžio upės. Nevėžio upės vaga iki Nevėžio upės ir Sausinės upelio santakos.

Šiaurinė riba: nuo Nevėžio upės ir Sausinės upelio santakos, Sausinės upelio vaga iki magistralinio kelio A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda).

Rytinė riba: magistraliniu keliu A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) iki susikirtimo su magistraliniu keliu Via Baltica V5.

Parapijai priklauso Užliedžių, Giraitės, Vijūkų ir Romainių gyventojai.

Giraitės Šventosios Šeimos bažnyčios projektas
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Giraitės Šventosios Šeimos parapija
Adresas Šventosios Šeimos g. 2, Giraitės km, Užliedžių sen., Kauno r. sav.
Juridinio asmens kodas 306149192
Bankas SEB
A. s.    LT96 7044 0901 0388 8812

Apie bažnyčią ir parapiją

Giraitės Šventosios Šeimos bažnyčios projektas

Atsižvelgdamas į pasikeitusią demografinę situaciją Kauno arkivyskupijoje ir siekdamas tinkamai atsiliepti į tikinčiųjų poreikius, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas 2022 m. birželio 24 d. dekretu yra įsteigęs naują – Giraitės Šventosios Šeimos – parapiją. Jos klebonu paskyrė kunigą Tomą Trečioką.

2022 m. gruodžio 3 d. Giraitės Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statybai skirtame sklype (Bažnyčios g. 2, Giraitės k., Užliedžių seniūnija, Kauno r.) vyko parapijos veiklos atidarymo šventė. Joje dalyvavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, Kauno II dekanato dekanas monsinjoras Augustinas Paulauskas, arkivyskupo sekretorius, kurijos vicekancleris kunigas Vincentas Lizdenis. Parapijos klebonas kunigas Tomas Trečiokas davė priesaiką.

2024 m. švenčiant Šv. Juozapą, Šeimų globėją, Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas palaimino Giraitės Šventosios Šeimos bažnyčios pamatus. Bažnyčios kertinis akmuo parvežtas iš Galilėjos.