Girkalnio Šv. Jurgio parapija

Kviečiame į pamaldas
 Girkalnio Šv. Jurgio bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 11, 12.30 val.
    Pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais 18 val.
    Antradieniais, ketvirtadieniais 9 val.
    Šeštadieniais 10 val.
  • ŠV. MIŠIOS Graužų koplyčioje
    II ir IV sekmadienį 9 val.
  • Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija pirmais mėnesių sekmadieniais ir penktadieniais
  • -->
  • Gegužinės pamaldos gegužės mėn. šiokiadieniais 18 val., sekmadienį po Votyvos
  • Birželinės pamaldos birželio mėn.
  • Rožinio malda spalio mėn.
Atlaidai

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. apaštalų Petro ir Povilo – birželio 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. apašt. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 221.

Gyvenvietės ir kaimai: Girkalnis, Antanavos, Aušgirys, Bakaičiai, Biliūnai, Cigelnė, Dautartai, Dobiliai, Dvareliškiai, Gailiūnai, Griaužai, Juodkėnai, Kadagynė, Karakurai, Keryvai, Kiečiai, Liepynai, Lotyniškė, Mankūnai, Medekšai, Mikaičiai, Mikaičiai I, Mutrungis, Naukaimis, Niurkiškė, Pabebirvys, Pabebirvys I, Pagriaužės, Pagriaužis, Pakalniškai, Peldžiūnai, Pelėdinė, Plaušiniai, Plingiai, Poškiškė, Pramedžiava, Pustrakiai, Ražaičiai, Ražaitėliai, Rizgiai, Rušiškiai, Skirai, Skireliai, Surmantai, Šeimyniškiai, Šikšniai, Vėgenai, Vengerskai, Visbarai, Volai, Zagriaužis, Žagarė, Žvirgždžiai.

Girkalnio Šv. Jurgio parapija ribojasi su Raseinių, Milašaičių, Juodaičių, Stakių, Šimkaičių ir Kalnujų parapijomis.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • Choras, adoruotojų ir patarnautojų grupelės,
  • Caritas.

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Girkalnio Šv. Jurgio parapija
Adresas Gėlių g. 2, Girkalnio mstl., Girkalnio sen., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191249489
Bankas LUMINOR

A. s. LT564010041400028116

Apie bažnyčią ir parapiją
Girkalnio Šv. Jurgio bažnyčia yra Raseinių rajone, Girkalnio miestelyje, į pietus nuo Žemaičių plento. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 168)

Bažnyčios vidaus panorama (~2006 m.)

Girkalnis iki 1842 m. priklausė Žemaičių vyskupijai. Iki 1613 m. pastatyta bažnyčia. 1622 m. įsteigta parapija.
1744 m. pastatyta nauja kryžminio plano medinė bažnyčia su bokštu viduryje stogo ir dviem mažesniais bokšteliais. 1826 m. buvo pakeisti sienojai. Girkalnio klebonas Mykolas Valauskas 1863 m. ištremtas į Tomsko guberniją (mirė 1869 m.). 1890 m. rugpjūčio 20 d. bažnyčioje kilo gaisras, ji sudegė.

Kauno gubernatorius neleido statyti laikinos, todėl pamaldos perkeltos į ankštą kapinių koplyčią. Valdžia atmetė kelis parapijiečių prašymus ir neleido statyti mūrinės bažnyčios. Išdegtas plytas teko parduoti. 1896 m. leista statyti medinę. Naujoji kryžminio plano bažnyčia 1898 m. kunigo A. Baškos pastangomis buvo pastatyta ir konsekruota. Darbus prižiūrėjo architektas Nikolajus Andrejevas. 1907 m. įsteigta parapijos bibliotekėlė. Ją perėmė 1908 m. įsteigtas „Saulės“ draugijos skyrius.

Ši bažnyčia 1944 m. sudegė. Maldos namai įrengti parapijos salėje (1964 m. sudegė), vėliau, 1967 m. – iš Vengerskų kaimo atkeltame name (pamaldos čia vyko iki 1997 metų). Girkalnio klebonas kunigas Prosperas Bubnys 1971 m. buvo nuteistas už vaikų katechizaciją.

Pagal architekto Felikso Sakalausko projektą 1990 m. pradėta statyti nauja bažnyčia. 1991 metais jos pamatus pašventino arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJ. Jis naująją bažnyčią konsekravo 1997 m. rugsėjo 28 d.

Apvalaus plano bažnyčią su grakščiu bokštu puošia didysis Šv. Jurgio altorius. Per pamaldas grojama Olandijoje pagamintais vargonais.