LJD dalyvaus 500 savanorių! Savanorių mokymai ir kiti jaunimo renginiai Kauno m. dienose (2013 05 25–26)
Paskelbta: 2013-05-24 14:52:34

Fotografijos – iš LJD archyvų

Kaune š. m. birželio 28–30 d. vyks didžiausias katalikiškas jaunimo renginys „Lietuvos jaunimo dienos 2013“ (LJD), kuriame tikimasi sulaukti rekordinio 10 000 dalyvių skaičiaus, žada talkinti virš 500 savanorių iš visos Lietuvos. Šį savaitgalį, gegužės 25-26 dienomis, Kauno dienose senamiestyje šurmuliuos ir LJD savanoriai, kurie pradės mokytis ir ruoštis jaunimo šventei.

Mokymų metu savanoriams bus pristatytos LJD ir jų istorija, savanorystės principai, taip pat aptariama skirtinga savanorių veikla, jiems tenkanti atsakomybė.

„Lietuvos jaunimo dienos – nėra tik mažos organizatorių grupės suorganizuotas masinis renginys jaunimui su linksma ir patrauklia programa, – sako LJD savanorių veiklą koordinuojantis Mantas Kuraitis. – Šventės esmę ir autentiškumą sukuria patys jauni žmonės, bendraudami ir be jokio atlygio padėdami vienas kitam. LJD savanoriai yra ypač svarbūs, o jų indėlis – būti ne žiūrovais, bet liudyti ir dalytis savo tikėjimo džiaugsmu. Todėl Lietuvos jaunimo dienos organizuojamos savanoriškos iniciatyvos principu, viskas padaroma savanorių rankomis ir širdimis. Tikimės, kad tokia jaunimo veikla plėsis ir bus pastebima ne tik šios šventės metu.“

Mokymuose taip pat didelis dėmesys bus skiriamas šių metų LJD himnui ir jo judesių, sukurtų pagal gestų kalbą, mokymuisi. Būtent savanoriai bus pagalbininkai šventės dalyviams, kai himną reikės atlikti su judesiu.

Savanorių mokymas – Kauno miesto dienų programoje

Šeštadienio vakaro savanorių mokymo programa įtraukta ir į Kauno miesto dienų programą. Šv. Jurgio bažnyčioje maldos už Kauną metu pirmą kartą bus atliktas LJD himnas. Jį atliks specialiai Lietuvos jaunimo dienoms susibūręs liturginis LJD choras, dalyvaus evangelizacinė bendruomenė „Naujoji Sandora“.

Po šv. Mišių kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į Kauno arkivyskupijos kurijos kiemelį, kuriame koncertuos krikščioniškos muzikos grupės „Chebra“ ir „Aukštyn bures“. Abi grupės yra tapusios krikščioniškos muzikos festivalio „Sielos“ laureatėmis, aktyviai dalyvauja krikščioniškuose jaunimo renginiuose.

Dar vyksta dalyvių registracija

Lietuvos jaunimo dienos – tai kas trejus metus vykstantis krikščioniško jaunimo renginys, kurio ištakomis galima laikyti susitikimą su popiežiumi Jonu Pauliumi II, kai jis lankėsi Lietuvoje 1993 metais. Su jaunimu jis susitiko Kaune, Dariaus ir Girėno stadione.

Šiemet Lietuvos jaunimo dienos bus švenčiamos Kaune birželio 28-30 d. Registracija į „Lietuvos jaunimo dienas 2013“ tęsis iki birželio 1 d. Daugiau informacijos www.jaunimodienos.lt.

Renginiai Kauno miestui

Gegužės 25 d.

19 val. Malda už Kauno miestą. Švč. Sakramento adoracija, šlovinimas.Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia (Papilio g. 7).
Dalyvauja liturginis Lietuvos jaunimo dienų choras (vad. Eugenijus Puzynia SJ), evangelizacinė bendruomenė „Naujoji Sandora”.

20.30 val. Koncertas. Kauno arkivyskupijos kurijos kiemelis (Papilio g. 5).
Dalyvauja krikščioniškos muzikos grupės „Chebra“ ir „Aukštyn bures“.

Gegužės 26 d.

12.30 val. Šv. Mišios už Kauno miestą ir Lietuvos jaunimo dienas Kaune. Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia (Papilio g. 7).
Dalyvauja liturginis Lietuvos jaunimo dienų choras (vad. Eugenijus Puzynia SJ).


Daugiau informacijos:

Viktorija Urbonaitė, atsakinga už LJD viešuosius ryšius
Tel. 8 658 24558
El. p. media@jaunimodienos.lt
 

Ganytojo žodis

Leidžiamės į misiją, leidžiamės į pokalbį. Popiežius Pranciškus kviečia mus kreiptis į Šventąją Dvasią, kad Ji dovanotų mums įžvalgą ir išmintį, ką turėtume daryti, tai yra pasikalbėti tarpusavyje, šeimose, parapijose, bendruomenėse, organizacijose, darbovietėse, vyskupijose, visoje Bažnyčioje pasaulyje apie Viešpaties valią mūsų laikų žmonėms, Evangelijos džiaugsmo skelbimo būdus šiandienos pasauliui.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune