Vasario 16-ąją arkikatedroje bus galima aplankyti Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus kriptą 220-ųjų gimimo metinių proga
Paskelbta: 2021-02-15 12:19:59

Minint Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus (1801–1875) gimimo 220-ąsias metines, Vasario 16-ąją visuomenei bus atidaryta jo palaidojimo kripta Kauno arkikatedroje, tad bus galimybė aplankyti jo kapą.

2021-ieji yra paskelbti Žemaičių vyskupo, švietėjo, rašytojo, istoriko, Blaivybės sąjūdžio organizatoriaus Motiejaus Valančiaus metais.

Po 1863 metų sukilimo caro valdžia 1864 metais Žemaičių vyskupo rezidenciją ir patį vyskupą Motiejų Valančių iš Varnių buvo perkėlusi į Kauną.

Parengta pagal Kauno arkikatedros informaciją

Ganytojo žodis

Leidžiamės į misiją, leidžiamės į pokalbį. Popiežius Pranciškus kviečia mus kreiptis į Šventąją Dvasią, kad Ji dovanotų mums įžvalgą ir išmintį, ką turėtume daryti, tai yra pasikalbėti tarpusavyje, šeimose, parapijose, bendruomenėse, organizacijose, darbovietėse, vyskupijose, visoje Bažnyčioje pasaulyje apie Viešpaties valią mūsų laikų žmonėms, Evangelijos džiaugsmo skelbimo būdus šiandienos pasauliui.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune