į pirmą puslapį

Mokymo ir savigalbos grupės

Natūralaus šeimos planavimo grupė

Jei norite pažinti savo vaisingumą, pastoti ir susilaukti kūdikio ar atidėti nėštumą – šie kursai kaip tik jums.

Atrasite NATŪRALŲ ŠEIMOS PLANAVIMĄ – sveiką sutuoktinių gyvenimo būdą, suteikiantį saugumą, abipusį pasitikėjimą, padedantį išsaugoti meilę.

Balandžio 13 d. Kauno arkivyskupijos Šeimos centre (Papilio g. 5, I a.) prasidės nauji Natūralaus šeimos planavimo mokymai. Kviečiame sužadėtinius, šeimas – visus, kurie nori pažinti savo vaisingumą ir išmokti NŠP. Registracija tel. 8 (37) 20 75 98 arba

Išsamiai apie Natūralaus šeimos planavimo mokymus >>

Šv. Monikos mamų klubas

Čia renkasi vertybinio bendravimo ieškančios mamytės. Kaip sektinas mamos ir žmonos pavyzdys buvo pasirinkta šv. Monika, kuri savo tikėjimu, išmintimi bei kantrybe, nepasiduodama kasdienybės sunkumams, sugebėjo savo vyrą ir sūnų švelniai atvesti prie Dievo. Pabendrauti ateina ir kūdikėlio dar besilaukiančios, ir vaikus jau už rankos vedinos mamos. Kol mamytės bendrauja, vaikučiai taip pat džiaugiasi vieni kitais ir užsiima svarbiais savo reikalais – kas miega, kas valgo, o kas naujais draugais ir žaislais domisi. Kaskart atėjusios į klubą mamytės randa šiltos arbatos ir svetingai vaišinasi atsineštais, dažniausia pačių ruoštais, skanumynais. Kiekvienas susitikimas prasideda malda, ištraukos iš šv. Monikos gyvenimo skaitymu, pasidalijimu, kuo tai kiekvieną palietė. Taip pat mamos dalijasi, kuo gyvena, kokie motiniški džiaugsmai ar sunkumai šiuo metu lydi, kaip kitos mamytės tai įveikė. Be to, kiekvienas susirinkimas turi specialią aktualią temą, kurią bandoma „išlukštenti“ pasiremiant savo patirtimi, domėtasi literatūra, o jei yra poreikis, ir specialisto paskaitą į pagalbą pasitelkiant. Mamos į klubą renkasi kiekvieną ketvirtadienį 10 val.

Kontaktinis asmuo – Raimonda Šemeklienė, mob. 8 682 44 147

Susitikimai sutuoktiniams „Šeima šeimai“

Kauno arkivyskupijos Šeimos centras kviečia į susitikimus sutuoktiniams, kuriuos veda šeimų palydėtojai Indrė ir Ramūnas Aušrotai, baigę kun. Juozapo Kentenicho šeimos pedagogikos akademiją. Susitikimai vyksta kartą per mėnesį, šeštadieniais nuo 16 iki 18 val. Šeimos centre. Taip pat yra galimybė su vadovais susitikti individualiai. Bus formuojama grupė. Prašome registruotis.

Išsamiau žr. kvietimą >>

Išsiskyrusiųjų sielovados grupė

Tiems, kas išgyveno skyrybas ir jaučia, kad liko neatsakytų klausimų, slegiančių neatsakytų jausmų, siūlome ateiti į Išsiskyrusiųjų sielovados grupę. Užsiėmimai vyksta kartu su dvasininku ir psichologu. Kviečiami vyrai ir moterys, patiriantys skyrybų krizę arba skyrybų padarinius. Tai galimybė pasidalyti sunkumais, išgirsti kitą žmogų, naujai pamatyti save ir įgyti jėgų kurti tolesnį gyvenimą pasitikint Dievu.

Kontaktinis asmuo – Jūratė Pocienė, mob. 8 612 51 018.

Vaikų dienos grupė

Kauno arkivyskupijos Šeimos centre Vaikų iš rizikos grupės šeimų grupė veikia nuo 1999 metų. Paskutinius 5 metus ją finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Čia vaikai mokosi bendrauti, dalyvauja įvairiose išvykose, ekskursijose. Socialinė darbuotoja lankosi šeimose ir siekia padėti tėvams atsakingai auginti vaikus ir pasirūpinti jų fiziniais, pedagoginiais, medicininiais ir emociniais poreikiais.

Jei norite ir galite paremti Vaikų dienos grupę, kviečiame skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio žemiau nurodytais rekvizitais arba pervesti į sąskaitą: LT107044060003173564

Mūsų rekvizitai:
Kauno arkivyskupijos Šeimos centras
Įmonės kodas 192067774

Kontaktinis asmuo – Žaneta Šimkienė, tel. (37) 20 75 98

Alkoholikų artimieji (Al-Anon)

Al-Anon šeimos grupės – tai alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Siekdami išspręsti bendras problemas, jie dalijasi vienas su kitu savo patirtimi, ištverme ir viltimi. Alkoholizmas yra šeimos liga ir jos gydymui gali padėti kitoks požiūris į ją.

Al-Anon nesusijęs su jokia religija, sekta ar politine organizacija, nedalyvauja jokiose diskusijose, neremia, bet ir neatmeta jokių visuomeninių procesų. Al-Anon – nepriklausoma, laisvanoriška pagalba remiama draugija.

Vienintelis Al-Anon tikslas – padėti alkoholikų šeimoms. Tai daroma, priimant alkoholikų artimuosius, teikiant jiems paguodą, taikant „Dvylikos žingsnių programą“, rodant supratimą ir padrąsinimą pačiam nuo alkoholizmo kenčiančiam žmogui.

Daugiau informacijos: www.al-anon.lt

Al-Anon grupė Kauno arkivyskupijos Šeimos centre renkasi kiekvieną antradienį 18 val.

Ar Al-Anon skirtas Jums?

Milijonai žmonių susiduria su besaikiu artimų žmonių girtavimu. Čia pateikiami dvidešimt klausimų, kurie padės jums nuspręsti, ar Al-Anon jums reikalingas, ar ne?

  1. Ar jus jaudina, kiek išgeria kitas žmogus?
  2. Ar jums kyla piniginių problemų dėl kito žmogaus gėrimo?
  3. Ar meluojate, norėdami pridengti kito gėrimą?
  4. Ar nemanote, kad jūsų artimas žmogus liautųsi gėręs, jeigu jus mylėtų ir norėtų jums įtikti?
  5. Ar galvojate, kad girtuoklį gerti skatina draugai?
  6. Ar dažnai dėl geriančiojo sutrinka įprasta namų rutina ir vėluoja pietūs?
  7. Ar grasinate jam, pvz.: „Jeigu nesiliausi gėręs, aš tave paliksiu?"
  8. Kai susitikę pasibučiuojate, ar nebandote slapta užuosti alkoholio kvapo?
  9. Ar bandote visada taikytis, bijodami, kad nesutarimai užsuks girtavimo ratą?
  10. Ar girtuoklis savo elgesiu yra jus įskaudinęs ir įvėlęs į nemalonią padėtį?
  11. Ar neatrodo, kad gėrimas sugadina kiekvieną šventę?
  12. Ar dėl girtuoklio užgauliojimų kada nors norėjote kviesti policiją?
  13. Ar slapta neieškote paslėptų svaigiųjų gėrimų?
  14. Ar dažnai tenka važiuoti su neblaiviu vairuotoju?
  15. Ar esate atsisakę pakvietimų į viešus pobūvius dėl baimės ir nerimo?
  16. Ar nemanote esąs niekam tikęs, kad per tokį ilgą laiką nesugebėjote sustabdyti artimojo girtavimo?
  17. Ar galvojate, kad visos problemos išsispręstų, jeigu alkoholikas nustotų gėręs?
  18. Ar kada nors bandėte gąsdinti girtuoklį, grasindami sau ką nors pasidaryti?
  19. Ar dažnai jaučiatės piktas, sutrikęs ir nusivylęs?
  20. Ar manote, kad jūsų problemų niekas nesupranta?

Jeigu atsakėte „taip“ į tris ar daugiau klausimų, Al-Anon gali jums padėti.

Suaugusių alkoholikų vaikų (SAV) grupė

SAV – tai tėvų alkoholikų suaugusių vaikų (arba nedarnių šeimų vaikų) draugija. Į SAV gali kreiptis bet kokio amžiaus žmonės, susirinkimus gali lankyti visi norintys. SAV programa remiasi 12 žingsnių ir 12 tradicijų, perimtų iš Anoniminių alkoholikų (AA) sveikimo programos. Grupės nariai dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami išspręsti dabartines problemas. SAV grupių susirinkimai vyksta visame pasaulyje. Visa tai, kas kalbama susirinkimų metu, yra anonimiška ir konfidencialu. SAV grupės yra neprofesionalios, jos nesusijusios su jokia religija, sekta, partija ar politiniu judėjimu. Išsilaikoma iš narių savanoriškų įnašų. Susirinkimai vyksta kiekvieno mėnesio pirmą ir trečią antradienį nuo 18 val.

Kontaktinis asmuo – Saulė, mob. 8 698 45 090