Kėdainių Šv. Jurgio parapija

Kviečiame į pamaldas
 Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS bažnyčioje
    Sekmadieniais 10, 12 val.
    Pirmadieniais susitarus
    Antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 9 val.
    Penktadieniais, šeštadieniais 10 val.
  • ŠV. MIŠIOS ligoninės koplyčioje
    Ketvirtadieniais 14.30 val.
  • Švč. Sakramento adoracija kiekvieną penktadienį nuo 10.30 iki 14.00 val.
  • Gegužinės pamaldos prieš šv. Mišias.
  • Birželinės pamaldos prieš šv. Mišias.
  • Rožinio malda spalio mėnesį prieš šv. Mišias.
Atlaidai

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švenčiausiosios Trejybės – sekmadienis po Sekminių
Rožinio Švč. Mergelės Marijos – spalio 7 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 1 d. dekretą Nr. 177.

Gatvės Kėdainių mieste: J. Basanavičiaus (nelyginiai numeriai nuo 1 iki 45 imtinai), J. Biliūno, Daržų, Derliaus, Elektrėnų, Juodkiškio, Kalno, Kauno, Kęstučio, Klonio, P. Lukšio, Medelyno, Pirmūnų, Pramonės, Ryto, Rožių, Rūtų, Saulėtekio, Statybininkų, A. Strazdelio, V. Svirskio, Šermukšnių, Šėtos, Šilelio, Tilto g. (šiaurinė pusė), Tulpių, Vilniaus, Žemaitės, Žemčiūgų.

Gyvenvietės ir kaimai: Aristava gyv., Aristava k., Aristavėlė, Bubliai, Dilgiai, Dvarčininkai, Jagminai, Katkai, Kėžiai, Koliupė, Kudžioniai, Liogailiškiai, Lukšiai, Lukšių gel. stotis, Medekšiai, Melagiai, Nociūnai, Paobelys, Pašiliai, Pelėdnagiai, Slikiai, Šilainiai, Šilainėliai, Šilainių gel. stotis, Taučiūnai, Užlukiai, Vilainiai, Zabieliškis, Zutkiai.

Kėdainių Šv. Jurgio parapija ribojasi su Kėdainių Šv. Juozapo, Apytalaukio, Lančiūnavos, Šėtos, Žeimių, Vandžiogalos, Labūnavos, ir Josvainių parapijomis.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • Sumos ir jaunimo chorai
  • Caritas, šeimos centras
  • Švč. Sakramento adoracijos grupė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Kėdainių Šv. Jurgio parapija
Adresas Juodkiškio g. 8, Kėdainiai
Juridinio asmens kodas 191045038
Bankas „Swedbank", AB
A. s. LT887300010002521830

Apie bažnyčią ir parapiją
Šv. Jurgio bažnyčia yra Kėdainiuose, Juodkiškio g. 8, Nevėžio kairiajame krante. Pastatyta XV a. Gotikinė. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 150)

Bažnyčios vidaus panorama (~2007 m.)

Bažnyčia pastatyta ant kalvos kairiajame Nevėžio krante XV a. pirmojoje pusėje (manoma, apie 1460 metus). Pasakojama, kad ją pastatė kryžiuočiai. Tai viena seniausių vėlyvosios gotikos bažnyčių Lietuvoje. Apie 1549 metus bažnyčia iš katalikų buvo atimta ir perduota protestantams (Kėdainiai tuo metu buvo reformacijos centras). 1600 m. pradėta grąžinimo byla. Po ilgų bylinėjimosi metų 1627-aisiais bažnyčia sugrąžinta katalikams, o 1662 metais ji naujai konsekruota.

1758 metais bažnyčia buvo rekonstruota, pristatyta presbiterija, kurioje dabar yra didysis altorius. XVIII a. prie bažnyčios veikė parapinė mokykla. Bažnyčia darsyk remontuota 1839–1840 metais.

Bažnyčia yra gotikinė, neobazilikinė, su trisiene apside, dviaukščiu priestatu ir žemu bokštu (varpine). Vidus trijų navų. Didžiajame altoriuje yra nežinomo autoriaus tapytas Švenčiausios Trejybės paveikslas (1893 m.), nišose Šv. Petro ir Šv. Povilo skulptūros (XVII a.). Šoniniame altoriuje yra Rožinio Švč. Mergelės Marijos paveikslas. Vargonus pastatė nežinomas autorius XVIII a. pabaigoje. 1882 metais buvo perstatyti (L.Grabovskis). 1978 metais buvo restauruoti Vilniaus vargonų dirbtuvėse.

2015 m. spalį pašventintas naujas varpas – Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios varpas suskambėjo mieste po 10 metų pertraukos. Jis įrengtas klebono kun. Artūro Stanevičiaus rūpesčiu. Apie 500 kg sveriantis varpas buvo išlietas Lenkijoje, brolių Kruševskių liejykloje, papuoštas šventojo Jurgio atvaizdu, ant jo parašytas daugelį varpų puošiantis užrašas: „Gyvuosius šaukiu, mirusius apverkiu, žaibus tramdau.“