Kauno gimtadienis: šventėme viltį ypatingos kultūrinės ir religinės istorijos mieste (2025 05 24–25)
Paskelbta: 2025-05-24 20:33:35

Nuotraukos – Vaidos Spangelevičiūtės-Kneižienės ir Tomo Jundulo (trečia)

„Sveikiname, kviečiame švęsti viltį mūsų mieste!“ – gegužės 24-osios rytmetį gimtadienį švenčiančiam miestui Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas skyrė vaizdo sveikinimą ir kvietimą apsilankyti arkivyskupijos kiemelyje – Vilties piligrimų kiemelyje, susipažinti su bendruomenės veiklomis bei žmonėmis, o po mėnesio, birželio 28-ąją, susitikti didžiausiame nacionaliniame tikėjimo, bendrystės ir muzikos  renginyje šiais metais – Vilties šventėje Kauno sporto halėje.

-----

Miesto gimtadienyje Vilties piligrimų kiemelis greta Kauno Santakos ir Bažnyčioje tarnaujantys žmonės gegužės 24-ąją su džiaugsmu sutiko visus, kurie užsuko susipažinti, pasikalbėti.

Užteko šypsenos, pasiūlyto arbatos ar kavos puodelio, mielų rankų darbo gaminių (kai kurie atkeliavo netgi iš Šiluvos ar iš „Arkos“ namų) – ir pokalbiai mezgėsi, pažintis plėtojosi. Gera buvo susitikti atviros širdies žmonių!

Šventės šurmulyje buvo pasiūlyta ir ramybės salelė – koplytėlė su Švenčiausiuoju Sakramentu.

------

 

Bažnyčios žmonės Vilties piligrimų kiemelyje surinko iš miesto gyventojų intencijas – žmonių prašymai buvo užtarti  gegužės 25 d., sekmadienio, šv. Mišiose už miestą Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas šia proga atkreipė dėmesį, jog Kaunas nuo pat miesto privilegijų suteikimo buvo reikšmingas politinis, kultūrinis ir religinis centras, tapęs ir Europos miestų šeimos dalimi. Miesto istorija, klestėjimas buvo labai susijęs su Lietuvos atsivėrimu Europos krikščioniškajai erdvei. Santaka, senamiestis – miesto plėtros židiniai, neatskiriamai susiję su vienuolynų bendruomenių įsikūrimu, bažnyčių statybomis, pirklių apsigyvenimu. Čia vyko ir modernios, demokratinės Lietuvos kūrimo darbai. Suklestėjo Lietuvos universitetas, kurio studentai tęsdavo studijas geriausiuose Europos universitetuose. Buvo sukurta originali miesto architektūra, pelniusi pripažinimą kaip UNESCO paveldas.

Pasak ganytojo, brangu, jog Kaunas turi savitą sąsają su popiežiumi Leonu XIV, kuris yra augustinų vienuolis. O juk augustinai buvo įsikūrę Kaune. Nuo 1700 metų iki carinės imperijos persekiojimų klestėjo vienuolynas. Senamiestyje, Rotušės aikštėje turime likusių pastatų. Vienuoliai augustinai pamokslavo ir Kauno arkikatedroje, vykdė švietėjišką veiklą.

„Turime ankstesnių kartų paliktą uždavinį puoselėti vertybes, kuriančias kultūrą, stiprinančias tikėjimą. Meldžiamės, kad neprarastume drąsos, kūrybos entuziazmo, nežiūrint to, kad kartais spaudžia įvairios įtampos, kad nebūgštautume, nenusimintume, bet vienas kitam dovanotume ramybę“, – sakė arkivyskupas K. Kėvalas Kauno arkikatedroje VI Velykų sekmadienį, miesto gimtadienio dienomis.
------

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Ganytojo žodis

Viešpaties lūkestis – kad žmogaus širdis atsilieps ir dovanos atsaką Kūrėjui. Kad tai nutiktų, mums duotas visas gyvenimas. Šis atsakas ir yra pašaukimo esmė – kaip tu atsakai Dievui į Jo dovanotą meilę.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Šiluva

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune