Malda su tarnaujančiais visuomenės saugumui ir teisingumui: kad pažintų Kristaus tiesą ir būtų jos vedami
Paskelbta: 2024-09-09 18:24:46

Nuotraukos – Agnietės Čisler

„Gera melstis kartu!“, „Laukiu (atlaidų), nes mano siela ten atsigauna!“ – šitaip ir panašiai komentaruose socialiniuose tinkluose, pranešimuose apie Šiluvą įvairiuose žiniasklaidos kanaluose, ir, be abejo, savo šeimose, namuose, parapijose ir kitose bendruomenėse, įstaigose, organizacijose dalijamasi priartėjusių Šilinių džiaugsmu. Jį dovanoja laikas per visą atlaidų aštuondienį >> , iki rugsėjo 15 d. čia atvykstant bet kuriuo patogiu laiku – nuo ryto iki vakaro (beje, ir turint galimybę paprašyti šv. Mišių savomis intencijomis).

Tęsiantis atlaidų aštuondieniui, rugsėjo 9-ąją buvo švenčiama Teisingumo saugojimo diena, o į ją ir šiemet atvyko mūsų valstybės vidaus ramybei, visuomenės saugumui tarnaujantys pareigūnai.

Šiluvos atlaiduose šią dieną apsilankė ir iškilmingoje Eucharistijoje dalyvavo patys aukščiausi mūsų šalies vidaus reikalų vadovai – LR Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, LR Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Pocius, LR Generalinė prokurorė Nida Grunskienė, Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos vadovas Saulius Greičius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas, taip ir kiti atsakingieji Lietuvos policijos, Probacijos tarnybos, Prokuratūros, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimų departamento, Kalėjimų tarnybos departamento vadovai ir darbuotojai.

Juos visus, taip pat ir vidaus reikalų sistemoje tarnaujančius kunigus kapelionus, suvažiavusius iš visos Lietuvos, taip pat ir kitus Šilinių piligrimus prieš vidudienio iškilmę aikštėje džiugiai pasveikino Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pasidalydamas Eucharistijos intencija – kad besirūpinantieji mūsų valstybės vidaus ramybe ir gerove, teisėtvarka ir teisėsauga pažintų Kristaus tiesą ir būtų jos vedami.

Giedojo vyrų choras „Sakalas“, vadovaujamas Romano Makarevičiaus. Grojo Lietuvos policijos VRM pučiamųjų orkestras, meno vadovas Artūras Maniušis, dirigentas Tadas Šileikis. Šioje liturgijoje, kaip ir kasmet, aktyviai dalyvavo ir patys pareigūnai – vyrai ir moterys, dirbantys vidaus reikalų sistemoje, skaitė skaitinius, skelbė Visuotinę maldą (joje, be kita, jie meldėsi ir už jau iškeliavusius į amžinybę savo bendradarbius), dalyvavo atnašų procesijoje. Arkivyskupas Eucharistijos pabaigoje už šį patarnavimą liturgijoje ypač nuoširdžiai padėkojo.

Homiliją sakęs Šiaulių vyskupas koadjutorius Darius Trijonis pabrėžė šio susirinkimo svarbą – melstis, kad būtų daugiau teisingumo ir gerovės. Atkreipė dėmesį, jog daugybė šių dienų šeimų, kaip ir Šventoji Šeima, patiria sunkumų pasaulyje, kurį krečia karai, nerimaujama dėl savo gyvybių. Bet Dievas ir per sunkumus turi planą kurti žmoniją brolybės dvasia. Ganytojo mintimi, turime angažuotis ir dirbti dėl žmogiškesnio pasaulio, žvelgti į visumą, platesniu žvilgsniu.

„Šiandien norime padėkoti jums, brangūs pareigūnai, teisėsaugos darbuotojai, už jūsų tarnystę, pasiaukojimą tėvynės labui. Jūsų profesija nėra paprastas darbas. Jūsų tarnavimo dėka visuomenėje užtikrinamas bendras gėris ir tvarka. Jūs budite teisingumo labui Ačiū jums ir jūsų šeimų nariams, kurie sustiprina, palaiko. Nuoširdžiai ačiū taip pat kunigams kapelionams, kurie padeda savo aktyviu įsitraukimu. Tai daugiau nei atskirų pareigūnų ar jų šeimų sielovada. Savo pasiaukojimu, laiko skyrimu jūs stiprinate tuos pareigūnus, kurie saugo mūsų krašto gerovę. Vadinasi, jūs tampate tos gerovės kūrėjai savo kūrybiškumu, įsitraukimu, patarimo žodžiu ar sakramentine veikla.

Nors mūsų gyvenime pasitaikys netobulų dalykų, tačiau neturime dėl to nusiminti. Turime ieškoti, kaip geriau ne visada tobuloje visuomenėje surasti būdų, kaip visus sutelkti, apjungti ir pakviesti įsipareigoti dėl bendro visuomenės gėrio. Visi turime kurti teisingumą ir tarpusavio gerovę“, – sakė homilijoje vysk. D. Trijonis.

Eucharistijos pabaigoje pareigūnų bendruomenės vardu žodį tarusi Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė padėkojo už bendradarbiavimą. Neseniai buvo pasirašytas valstybės ir Bažnyčios bendradarbiavimo susitarimas dėl civilinės saugos. „Laikmetis pasikeitė, svarbu dirbti išvien“, – sakė ministrė A. Bilotaitė, padėkojusi už maldą Šiluvoje ir kitose tikinčiųjų bendruomenėse, kurios patikina, jog meldžiasi ir asmeniškai. Ministrė atkreipė dėmesį, jog nuolat rūpinamasi palaikyti pareigūnų motyvaciją, o Lietuvos institucijos pagal pasitikėjimą yra priekyje tarp Europos Sąjungos šalių. Ministrė kaip dovaną drauge su meno paveikslu įteikė arkivyskupui išgyvenimo krepšį, tuo primindama, kokiais laikais gyvename ir kaip turime būti pasirengę.

Rugsėjo 10-ąją – Taikos siekio diena >> 

Baigiantis pagrindinei Eucharistijai, žmonės neskuba iš Šiluvos. Užkąsti piligrimus kviečia „Carito“ kiemelis, kuriame kasdien tarnauja skirtingų arkivyskupijos dekanatų karitiečiai.

Piligrimams gerai pažįstamas katalikiškos spaudos skverelis, kur savo leidinius pristato „Artuma“, Lietuvos Biblijos draugija, „Magnificat leidiniai“, „Katalikų pasaulio leidiniai“ ir kt. – tęsiama gyva tradicija iš Šiluvos sugrįžti su nauja knyga (vyks ir naujų knygų pristatymai >>). Žmonės jau pamėgo ir vienuolių rankų darbo dirbinius, kurių atlaiduose pasiūlo įsigyti broliai ir seserys. Atrasime ir daiktų mainytuvių palapinę pasikeisti tarpusavyje religinio turinio reikmenimis, kurių gali prireikti kitiems.

Ir, žinoma, atlaidų laikas skirtas ir asmeninei maldai. Gausiai lankomos nuolat atviros didžiosios šventovės – Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika su maloninguoju Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu atvaizdu (XVII a. pr.) ir Apsireiškimo koplyčia, kuri, iš tolo atpažįstama keliaujančiųjų į Šiluvą ir dažniausiai skubančiųjų pirmiausia joje apsilankyti, šiemet švenčia konsekracijos 100-metį!

 

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Ganytojo žodis

Koks svarbus tas iš Dangaus skambantis žodis – „Nebijokite!“ – mums ir mūsų laikui! Kaip svarbu prisiminti, kad užgimęs Mesijas toliau yra mūsų tarpe, kai mes Jį kviečiame į savo gyvenimą, į mūsų šeimas, į šį nerimo bangų apimtą pasaulį. Dievas parodė savo Meilės iniciatyvą žmonijai. Dabar Jis laukia mūsų atsiliepimo.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Svečių namai

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune