GANYTOJO ŽODIS

„PRADŽIUKIME! Kad Švč. Mergelės Marijos MAGNIFICAT taptų mūsų savastimi: „Mano siela šlovina Viešpatį, mano dvasia džiaugiasi Dievu, savo Gelbėtoju.“

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Rugsėjį meldžiamės:

ŠVENTOJO TĖVO intencija –
– kad visi drąsiai rinktumės santūrų bei aplinką tausojantį gyvenimo būdą ir džiaugtumės jaunais žmonėmis, kurie drąsiai tam pasiryžta.

ARKIVYSKUPIJOS intencija –
– kad mūsų šeimos taptų meilės džiaugsmo židiniais, o augantis jaunimas būtų atviras pažinti pasaulį ir Dievą.

NEPILNAMEČIŲ APSAUGA

Marijos radijas

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

TEMOS

Kviečiame užsisakyti Kauno arkivyskupijos naujienlaiškį [kn_info], kurį siunčiame kartą per savaitę. Jame skelbiami svarbiausi arkivyskupijos įvykiai, būsimi renginiai, parapijų naujienos.

Klausimas:

Ar yra galimybė gauti Sutvirtinimo sakramentą Santuokos metu ar kelias dienas prieš Santuoką? Sužadėtiniai negyvena Lietuvoje ir dėl pandemijos negalės atvykti nežinomą laiko tarpą.

Atsakymas: Sutvirtinimas gali būti teikiamas kartu su Krikštu (nes tai yra vadinamieji įkrikščioninimo sakramentai). Santuoka yra visai kitokio pobūdžio sakramentas, susijęs su viešuoju Bažnyčios gyvenimu. Žinoma, teoriškai Sutvirtinimą suteikti kelias dienas prieš Santuoką įmanoma, tačiau visų pirma reikia būti tam sakramentui pasirengus. Tuo atveju ir Santuokai, ir Sutvirtinimui geriausia pasirengti ten, kur gyvenate. Lietuvoje pasirengimas šiems sakramentams užtrunka ilgiau kaip 3 mėnesius. Sužadėtiniams reiktų kreiptis į vieną iš netoliese esančių parapijų ir paklausti, kaip jie šiuo pandemijos metu rengia sakramentams. Kai grįš į Lietuvą, turi atsivežti pažymą, kad pasirengė Santuokai (ir Sutvirtinimui, jeigu priims Lietuvoje).

• Arkivyskupijos intencija rugsėjį
  • Popiežiaus Pranciškaus intencija rugsėjį