Kalendorius

ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.


2017 m. gegužės 21 d., sekmadienis

Broliai pranciškonai kviečia drauge sutikti Šv. Adalberto (Vaitiekaus) relikvijas Kaune
KUR: Kaunas

Plakatas >>

Gegužės 21 d. Kauno miestą pasieks ypatingas svečias. Šv. Adalberto riterių ordino rūpesčiu iš Gniezno miesto bus parvežtos šv. Adalberto (Vaitiekaus) relikvijos. Ordino riteriai jas perduos saugoti broliams pranciškonams, įsikūrusiems šalia Kauno pilies esančioje Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje.

AD

Puoselėjant senovines tradicijas šv. Adalberto relikvijos į Kauną bus atplukdytos laivu ir iškilmingai atlydėtos į Rotušės aikštę. Rotušės aikštėje Šv. Adalberto ordino riteriai ir Gniezno katedros klebonas kanauninkas relikvijas iškilmingai įteiks broliams pranciškonams. Iš aikštės iškilminga procesija pajudės į Šv. Jurgio bažnyčią, kur bus švenčiamos šv. Mišios. Relikvijos bus saugoma Švenčiausiosios Trejybės altoriuje, prisimenant, kad šv. Adalbertas buvo pirmasis, atnešęs žinią apie Švč. Trejybę mūsų kraštams.

Visus norinčius dalyvauti šioje šventėje kviečiame rinktis gegužės 21 d. 11 val. į krantinę prie Vytauto Didžiojo bažnyčios.

11.00 val. Relikvijų pasitikimas krantinėje prie Vytauto Didžiojo bažnyčios.
11.15 val. Relikvijų perdavimas broliams pranciškonams Rotušės aikštėje.
11.30 šv. Mišios dėkojant Dievui už malones šv. Adalberto užtarimu Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje.

Šv. Adalbertas (Vaitiekus) gimė 956 m. Bohemijos didiko šeimoje. Mokslus baigė Magdeburge ir buvo paskirtas Prahos vyskupu. Nerami misionieriška širdis vertė nešti Dievo žodį apie jį dar negirdėjusiems kraštams. Jis buvo pirmasis misionierius, pasiekęs baltų gyvenamus kraštus. Dviejų bičiulių lydimas pamokslavo Prūsijos ir Lietuvos pasienyje, kur 997 m. balandžio 23 d. netoli Žuvininkų (dabartinė Kaliningrado sritis) buvo vietinių žiauriai nužudytas.

AD

Šv. Adalberto ordino riteriams jau 2012 m. lankantis Gniezno mieste, kur ilsisi šv. Adalberto palaikai, kilo mintis perduoti dalį jo relikvijų į Lietuvą, kur dar gyvas būdamas taip troško atvykti šv. Adalbertas. Prireikė net penkerių metų kruopštaus darbo ir planavimo, kad ši idėja taptu realybe.

Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia relikvijoms saugoti buvo pasirinkta neatsitiktinai. Ji įsikūrusi Nemuno ir Neries santakoje, kuri senaisiais laikais, kuomet būdavo keliaujama laivais, buvo savotiški vartai į Kauno miestą. Čia buvo įsikūręs uostas, čia buvo puikuojasi Kauno pilis. Kitapus Nemuno buvo jau ne Lietuvos žemės, tad, galima sakyti, kad ši vieta buvo ir savotiški Lietuvos vartai, iš čia buvo keliaujama į tuometinę sostinę Kernavę, vėliau į Vilnių. Tad ši upių santaka būtų buvusi neišvengiama šv. Adalberto sustojimo vieta, jei jam būtų pavykę pasiekti mūsų kraštus.

Broliai pranciškonai