Arkivyskupijos kronikos nuo 2002 m. archyvas
Paskaita „Modernus žmogus ir okultizmas“ KTU (2009.11.16)
2009 lapkričio 25, 15:20Lapkričio 16 d. KTU Centriniuose rūmuose šios aukštosios mokyklos akademinės sielovados grupės kvietimu kun. dr. Arnoldas Valkauskas skaitė paskaitą „Modernus žmogus ir okultizmas“. Sausakimšoje auditorijoje studentai, dėstytojai klausėsi vieno iš Kauno arkivyskupijos egzorcistų tarnystės patirties, jo įžvalgų apie tai, ką Šventasis Raštas, Bažnyčios Tėvai sako apie demonologiją, trumpų garso ir vaizdo įrašų apie egzorcizmus ir patys uždavė klausimų.
„Realybė, kurią matome, nėra vienintelė“, – tokiu perspėjimu pradėjo penkerių metų egzorcisto patirtį turintis kun. A. Valkauskas, nuoširdžiai kviesdamas tai įsidėmėti, kad „nepadarytume klaidos, kurios nulemtų mūsų amžinybę“. Kaip blogybės, vedančios piktojo link, pranešime įvardyta šiandienos žmogaus stokojamas filosofinis mąstymas, manymas, kad viską žino ir pažįsta. Šiomis mintimis klausytojai buvo palydėti į Senąjį Testamentą, kuriame akivaizdžiai matyti demonologijos ištakos: čia minimi demonai, apibūdinamos jų ypatybės (pvz., Jobo knygoje iškyla kaip gundytojas, kaltintojas). Ekstrabiblinėje žydų literatūroje, skirtingai nei Senajame Testamente, demonai aprašomi labai smulkmeniškai, turi vardus ir pan. Naujajame Testamente demonai visada netyros dvasios. Kun. A. Valkauskas pabrėžė Jėzaus galią išlaisvinti žmones iš demonų. „Tokie išlaisvinimai ypač iškelia mesijinę Jėzaus veiklą“, – teigta pranešime. Bažnyčios Tėvai piktąjį pristato kaip priešą, siekiantį atitraukti žmogų nuo Evangelijos.
Piktasis kėsinasi į visą žmogų, jam reikia žmogaus kūno, kur galėtų apsigyventi, valdo jausmus, kelia depresiją, nusiminimą; jo varginamas žmogus tolydžio praranda savo asmenybę, užvaldytas jis gali įgyti neįtikėtinų sugebėjimų (tai ateities spėjimai, nežinomo žinojimas ir pan.). Iš visa tai pavardijusio kun. A. Valkausko, taip pat iš jo tarnystės paliudijimų aiškėjo, kaip pavojingai rizikuoja žmogus, domėdamasis horoskopais, magija, okultizmu, astrologija ir net tai praktikuodamas (psichiatrai netgi sako, kad žmogaus polinkis į ezoteriką rodo jo polinkį į ligą).
Esminė pranešimo mintis buvo pabrėžtas paties žmogaus pasirinkimas, jo apsisprendimas nebendradarbiauti su piktuoju, su nuodėme, nebijoti pripažinti savo ribų, gręžtis į Dievą. „Žmogus, pasak Heidegerio, yra klausiantysis“, – priminė kun. A. Valkauskas, grįždamas prie pradžioje išsakytų minčių, kaip pragaištingai elgiasi žmogus, mąstydamas apie savo visažinystę: juk jis yra daugiau, nei pats apie save mano.
Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba, tel. 409025, el.p. info@kn.lcn.lt