Arkivyskupijos jaunimas Taizé susitikime Rygoje ir pamaldose Kaune
Paskelbta: 2017-01-11 08:25:04

Rygoje įvyko jau 39-asis Europos jaunimo žiemos susitikimas, organizuojamas Taizé bendruomenės. Nuo gruodžio 28 iki sausio 1 d. Latvijos sostinėje susibūrė 15 tūkstančių jaunų žmonių iš visos Europos. Tai buvo pirmas kartas, kai žiemos susitikimas organizuotas Baltijos šalyse. Lietuvos jaunimas taip pat nepraleido progos dalyvauti šiame renginyje. Net 600 jaunų žmonių iš mūsų šalies išgirdo dar vasarą Krokuvoje, Pasaulio jaunimo dienose, popiežiaus Pranciškaus išsakytą paraginimą pakilti nuo sofos, autis žygio batus ir keliauti užsikrėsti džiaugsmu.

Iš Kauno arkivyskupijos į Rygą iškeliavo apie 300 piligrimų. Kiekvienam ši piligriminė kelionė atnešė skirtingas patirtis, tačiau jaunimą išties sužavėjo draugiški ir paslaugūs miestiečiai, puikus renginio organizavimas, galimybė savaitę apsigyventi vietinių žmonių namuose, pažinti artimiausių kaimynų kultūrą. Kiekvienas mūsų šalies piligrimas nesunkiai galėjo pasijusti kaip namuose. Jauniems žmonėms ne mažiau svarbi buvo ir galimybė dalytis tikėjimu bendrose pamaldose bei kas rytą aptarti Šventojo Rašto skaitinius parapijose organizuojamose diskusijų grupelėse. Dalis Kauno arkivyskupijos jaunimo nusprendė savo tarnystėmis prisidėti prie Europos jaunimo žiemos susitikimo organizavimo – iš Kauno buvo išvykusi 50-ies savanorių grupė.

Piligrimai iš Rygos parsivežė iš naujo išgyventas Evangelijos vertybes – džiaugsmą, paprastumą ir gailestingumą. Šiuos dalykus patirti padėjo tiek Taizé broliai, tiek ir paprasti miestiečiai, atverdami savo namus ir širdis kiekvienam atvykusiam jaunam žmogui. 2017–2018 m. Europos jaunimo žiemos susitikimą Taizé bendruomenė nusprendė organizuoti Bazelyje (Šveicarija). Tikimasi, kad jame ir vėl dalyvaus nemažas būrys piligrimų iš visos Lietuvos ir Kauno arkivyskupijos.

Sausio 3 d. vakarą arkivyskupijos jaunimas su keliais Taizé bendruomenės broliais šventė pamaldas Kauno Šv. Jurgio Kankinio ([pranciškonų) bažnyčioje.

Ganytojas

Šv. Kazimieras, Lietuvos globėjas, tegul padeda atpažinti šiandienos gundymus ir juos atmesti. Pal. Jurgis Matulaitis temoko visus priimti su meile. Žvelkime į garbingąjį arkivyskupą Teofilių Matulionį, įveikusį visus gundymus ir išlikusį tiesiu, garbingu lietuviu kataliku <...>. Tegul šių iškilių mūsų tautiečių pavyzdys įkvepia ir skatina mus ne konkuruoti su Dievu, o tapti panašius į Kristų.

(iš I gavėnios sekmadienio homilijos)

Aktualu

Jono Pauliaus II piligrimų kelias