Filmo peržiūros vakaras arkivyskupijos Jaunimo centre (2017 02 24)
Paskelbta: 2017-02-27 16:21:41

Vasario 24 d. jaunuoliai buvo pakviesti į tradicinį renginį „ATSIPŪSK. Jau penktadienis“ arkivyskupijos Jaunimo centre. Šįkart jie drauge žiūrėjo meninį filmą „Šventi svečiai“ (2004 m.). Šis filmas pasakoja apie ortodoksinės judėjų bendruomenės poros Mošė (akt. Shuli Rand) ir Mali (akt. Michal Bat-Sheva Rand) gyvenimą. Vaikų negalintys susilaukti Mošė ir Mali ruošiasi Palapinių (Sukkot) šventei, kuri mena žydų tautos išlaisvinimą iš Egipto vergijos, keliavimą į Pažadėtąją žemę bei Toros įteikimą tautai ant Sinajaus kalno. Šventė ypatinga tuo, kad trunka savaitę ir jos metu žydai gyvena arba stengiasi kuo daugiau laiko praleisti specialioje šventei skirtoje palapinėje. Palapinių šventės metu žydams svarbu sulaukti svečių, nes jų apsilankymas – tai tarsi Izraelio didžiųjų protėvių atėjimas.

Didžiulis džiaugsmas ir viltis, kad žmonių širdyse Kristaus Bažnyčia gyvena, todėl nuolat atsiranda tų, kurie nori jai įsipareigoti ir tarnauti. Didžiausių sunkumų akimirkomis Dievas siųsdavo šventųjų, kurie atnaujindavo Bažnyčią. Šis laikmetis yra būtent toks – tai šventųjų laikmetis.

Iš vyskupo Algirdo JUREVIČIAUS 2019 04 17 d. homilijos