Ugdymo seminaras floristams ir dekoruotojams (2017 03 02)
Paskelbta: 2017-03-03 10:55:39

Kovo 2 d. arkivyskupijos kurijoje vyko ugdymo seminaras „Būti Bažnyčios tarnu“ floristams ir dekoruotojams iš ciklo, skirto sielovados bendradarbiams, parapijų / rektoratų darbuotojams „Kad Tavo namuose būtų gera ir jauku“, kurį organizuoja arkivyskupijos kurija.

Seminaras floristams ir dekoruotojams surengtas pirmą kartą, jį vedė ir tarptautiniu mastu gerai žinomas Lietuvos floristas, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro lektorius Marijus Gvildys. Seminare dalyvavo floristai daugiausia iš Kauno miesto parapijų bei rektoratų (Šv. Antano Paduviečio, Karmelitų, Šv. Jurgio), taip pat Šiluvos bei Ukmergės.

Pirmoje seminaro dalyje M. Gvildys aptarė bažnytinį meną ir puošybą įvairiais istoriniais laikotarpiais. Antroji seminaro dalis buvo labiau praktinė pažvelgiant į bažnyčių puošybos akcentus įvairiais liturginiais laikotarpiais, per didžiąsias šventes. Lektorius supažindino su šiuolaikinių floristų (pvz., belgo Danielio Osto) idėjomis, papasakojo, kokias medžiagas, formas ir pan. jie siūlo dekorui atskirais metų laikais, pasidalijo apie Ispanijoje gegužę vyksiantį „Girona, Temps de Flor“ (gėlių festivalį).

Dalyvavusiųjų pageidavimu, be numatyto seminaro spalio mėnesį, dar vienas praktinio pobūdžio seminaras bus surengtas birželio mėn.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Didžiulis džiaugsmas ir viltis, kad žmonių širdyse Kristaus Bažnyčia gyvena, todėl nuolat atsiranda tų, kurie nori jai įsipareigoti ir tarnauti. Didžiausių sunkumų akimirkomis Dievas siųsdavo šventųjų, kurie atnaujindavo Bažnyčią. Šis laikmetis yra būtent toks – tai šventųjų laikmetis.

Iš vyskupo Algirdo JUREVIČIAUS 2019 04 17 d. homilijos