Arkivyskupijos Jaunimo centre – ciklo „Gilyn“ paskaita apie sakramentus (2017 03 06)
Paskelbta: 2017-03-07 08:47:43

Šį pirmadienį, kovo 6 d., paskaitų cikle „Gilyn“, kurį rengia arkivyskupijos Jaunimo centras, lankėsi ses. dr. Gabrielė Vasiliauskaitė OSB. Susitikimo tema buvo sakramentai. Sesuo benediktinė kalbėjo apie tai, kaip atskirti ženklą nuo simbolio, o simbolį – nuo Sakramento.

Gilinomės į klausimus, kam mums reikalinga bendruomenė, sakramentai, kaip jie veikia mūsų gyvenime, ką jame keičia. Po mokymo dar gerą valandą vyko diskusijos. Jauni žmonės diskutavo apie krikščionybę, Kristaus veikimą Bažnyčioje ir mūsų gyvenimuose.

Jau apaštalus menančiais laikais Bažnyčia laikė kankinius garbingiausiais, rinktiniais savo nariais. Jie yra tikrasis Bažnyčios elitas. Jie ne tik gyvenimu, bet ir mirtimi sekė Kristų, susitapatino su Juo. Visais amžiais nesuskaičiuojama kankinių minia vėl ir vėl pasipildo. Būti Kristaus sekėju ir mokiniu kartais yra mirtinai pavojingas užsiėmimas.

2018 – Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metai