Akademinės sielovados savanorių rekolekcijos Pervalkoje (2017 03 24–25)
Paskelbta: 2017-03-27 19:11:01

Penkiolika Kauno arkivyskupijos akademinės sielovados savanorių kovo 24–25 dieną džiaugėsi bendryste su Dievu ir vieni su kitais rekolekcijose Pervalkoje. Į šį gavėnios savaitgalio susikaupimą, kviečiami iš naujo klausti savęs – „Kas aš ir ką man reiškia Dievas?“, vyko VDU, KTU, LSMU ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos studentai. Atsakymai į šį klausimą kvietė pažvelgti į savo vidų, ieškoti Dievo ženklų bendruomenių aplinkoje, numatyti darbus, kurie atlieptų krikščionio misiją. Širdį džiugino jausmas, kad Kuršių Nerija kaip mylimus svečius visus pasitiko ir išlydėjo giedru dangumi ir ankstyvu pavasariu alsuojančia gaiva.

Rekolekcijas vedė Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas ir dekanas, vyskupo vikaras Klaipėdos kraštui kanauninkas Vilius Viktoravičius. Visa siela persismelkęs skautiška dvasia kan. Vilius studentus uždegė santykio su Dievu ir artimu atnaujinimui, žvelgiant į Šventojo Rašto ir gyvenimo įvykių kalbą.

Maldingo susikaupimo pradžioje, dalydamiesi mintimis apie savo tikėjimo kelionę, rekolektantai vėlų vakarą ėjo prie jūros. Grįžimas į rekolekcijų namus tęsėsi Kryžiaus kelio apmąstymu kopose po žvaigždėmis nusėtu dangumi. Nepaprastai turtinga Neringos gamta iškalbingai atliepė giluminius šio gavėnios savaitgalio programos tikslus.

Dalijantis rekolekcijų patirtimi paaiškėjo, kad mokymai, mąstymas, adoracija ir bendra studentų malda kiekvienam padėjo ne tik giliau pažvelgti į save, bet ir įsisąmoninti akademinės sielovados uždavinį stiprinti krikščionių dalyvavimą akademiniuose procesuose ieškant tiesos apie pasaulį, žmogų ir Dievą.

Vilija Karaliūnaitė

Ganytojas

Viešpats mums leidžia suprasti, kad tarnysčių ratas turi būti platesnis, kad reikia jas skatinti ir prašyti, jog kiekvienas Bažnyčios narys pagal gautus talentus ir užduotis atsakingai bei visomis jėgomis prisidėtų prie Dievo karalystės kūrimo.

(iš homilijos birželio 24 d. )

Aktualu

Jono Pauliaus II piligrimų kelias