Paskutinį balandžio sekmadienį paminėta GYVYBĖS diena
Paskelbta: 2017-05-05 20:05:33

Balandžio 30 d. minėjome vieną iš prasmingiausių pavasario švenčių – PASAULINĘ GYVYBĖS DIENĄ. Ši diena minima nuo 1991 metų, paskutinį balandžio sekmadienį. Jos tikslas yra pakviesti mus susimąstyti apie gyvybės vertę ir esmę. Ar mes žinome, kada prasideda mūsų gyvybė? Ar mes gerbiame ne tik savo, bet ir kito teisę gyventi, teisę į orią gyvenimo baigtį? Gyvybės diena yra būtent tam, kad atsakytumėm į šiuos klausimus savo širdyse bei su džiaugsmu švęstumėm savo ir savo bendruomenės gyvenimą.

Šią dieną šv. Mišios už gyvybės kultūros puoselėtojus ir Šeimos centro savanorius buvo aukojamos daugelyje Lietuvos parapijų.

Kauno arkivyskupijos Šeimos centro programos „Pažink save“ savanoriai Gyvybės dieną švęsti pradėjo jau nuo šeštadienio popietės, vienai savanorei užleidus savo virtuvę. Šį kartą buvo nuspręsta nešti džiaugsmą ne tik savo šypsenomis, bet ir su meile gamintais keksiukais, kuriuos susirinkę jaunieji savanoriai visi kartu kepė.

Sekmadienio rytą po šv. Mišių Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje savanoriai kvietė senamiesčiu keliaujančius praeivius prisijungti prie šventės. Jie galėjo pasivaišinti šilta arbata, keksiukais, taip pat atsakyti į viktorinos klausimus apie gyvybę. Buvo smagu stebėti, kaip žmonės sužino naujų dalykų apie save.

Kol tėvai suko galvas, kaip čia gudriau atsakyti į klausimus ir gauti keksiuką, mažieji galėjo prisijungti prie muilo burbulų pūtimo akcijos ir papuošti Kauno senamiestį dideliais, spalvotais burbulais. Kiti galėjo pačiupinėti besivystančių kūdikių muliažus ir sužinoti, kaip atrodo ir kiek sveria, pavyzdžiui, trijų ar septynių mėnesių dar motinos įsčiose gyvenantys kūdikėliai. Pasivaišinę, naujų dalykų sužinoję ir balioną dovanų gavę dalyviai buvo palydimi gyvos muzikos ir širdis šildančiomis savanorių šypsenomis. Šventė buvo labai spalvinga, kupina vaikų klegesio ir tikrai kviečianti susimąstyti apie gyvybės stebuklą. Nuostabi Dievo dovanota diena pavasario pradžiai!

Ganytojas

Prieš 100 metų MERGELĖ MARIJA Fatimoje leido vaikams patirti, ką reiškia Dievo meilė.<...>Ir mes turime Motiną, tikime, kad DIEVAS lydi mus savo meile, todėl galime ir mes melstis už save, savo Tėvynę, visą pasaulį kurdami meilės aplinką >>

 Arkivysk. L. Virbalo herbas+ Lionginas VIRBALAS SJ
(iš šv. Mišių su lietuviais piligrimais Fatimoje 2017 10 21)

Aktualu

Pamaldos

Šiluva

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

Marijos radijas

Šv. Kazimiero knygynas Kaune

Svečių namai

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Parama