Arkivyskupijos piligrimai išvyko į Lietuvos dieną Fatimoje (2017 10 18)
Paskelbta: 2017-10-18 11:27:11

Nuotrauka – Vatikano radijo

Spalio 18 d. į Lietuvos dieną Fatimoje išvyko pirmoji Kauno arkivyskupijos piligrimų grupė drauge su Kauno arkivyskupu Lionginu Virbalu. Spalio 19 d.,prisijungė keliaujantieji kartu su kitų vyskupijų piligrimais lėktuvu. Iš viso Fatimoje apsilankys bemaž 70 arkivyskupijos piligrimų – keletas kunigų, kurijos, jos institucijų, organizacijų, parapijų atstovų. Į nacionalinę piligrimystę, skirtą Fatimos šimtmečiui, rengiasi vykti visos Lietuvos vyskupijos.

Fatimoje Lietuvos piligrimai dalyvaus šv. Mišiose Jėzaus Mirties koplyčioje, Kryžiaus kelyje ir piligrimystėje į Alžustrelį bei Žvakių procesijoje Apsireiškimų koplyčios (ji žymi Mergelės Marijos apsireiškimų vietą) aikštėje, Dominikonų vienuolyne Batalijoje bei kitur.

Lietuvos diena Fatimos šventovėje bus švenčiama spalio 22-osios sekmadienį. 12.30 val. numatoma tiesioginė šv. Mišių su Lietuvos vyskupais transliacija iš Fatimos per „Marijos radiją“. Švč. Trejybės bazilika, kur vyks šios pamaldos, pašventinta 2007 m., joje telpa beveik 9 tūkst. žmonių.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

ŠVENTUMAS yra keliaujančiųjų savybė. Kai žvelgiame į tuos, kurių šventumą Bažnyčia yra oficialiai pripažinusi, matome galutinį vaizdą, užfiksuotą per jų gimimą dangui. Bet kol jie gyveno – nė vieną akimirką nebūtų pasakę: jau viską pasiekiau, viskas tobula <...>. Tad nebijokime, kad dar nesame pasiekę – kelias atviras.