Spalį popiežius PRANCIŠKUS kviečia melstis Rožinį už Bažnyčią
Paskelbta: 2018-10-02 12:16:08

Nuotrauka Gintaro ČESONIO

Spalio mėnesį popiežius Pranciškus viso pasaulio katalikus kviečia kasdien melstis Rožinį už Bažnyčią – kad Švenčiausioji Mergelė Marija ir šv. arkangelas Mykolas gintų Bažnyčią nuo velnio, siekiančio mus atskirti nuo Dievo ir supriešinti vienus su kitais.

Rožinio maldą popiežius prašo užbaigti invokacija „Tavo apgynimo šaukiamės“ :

Tavo apgynimo šaukiamės, šventoji Dievo Gimdytoja! Mūsų maldų neatmeski mūsų reikaluose, bet nuo visokių pavojų mus visados gelbėk, Mergele garbingoji ir palaimintoji!

Taip pat kalbėti Maldą šv. arkangelui Mykolui (LVK patvirtinta):

Šventasis arkangele Mykolai,
gink mus kovoje
ir saugok nuo velnio niekšybės ir žabangų.
Nuolankiai meldžiame,
kad Dievas jį sutramdytų,
o tu, dangaus galybių Kunigaikšti,
šėtoną ir visas piktąsias dvasias,
kurios pasaulyje tyko pražudyti sielas,
Dievo galybe nugramzdink į pragarą. Amen.

Spalį taip pat meldžiamės ir anksčiau popiežiaus paskelbta evangelizacijos intencija – už pašvęstuosius, kad atgaivintų savo misionierišką uolumą ir būtų tarp vargšų, emigrantų bei tų, kurie neturi balso.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Prašau Švč. Mergelės Marijos maldos užtarimo, kad per šią Gavėnią priimtume Dievo kvietimą susitaikinti su juo, sutelktume širdies žvilgsnį į Velykų slėpinį ir atsiverstume – atsivertume atviram ir nuoširdžiam dialogui su Dievu. Taip tapsime tuo, kuo Kristus kviečia būti savo mokinius: žemės druska ir pasaulio šviesa (plg. Mt 5, 13–14).

Iš popiežiaus PRANCIŠKAUS žinios 2020 m. Gavėniai