Popiežiaus PRANCIŠKAUS padėkos laiškas Kauno arkivyskupui Lionginui VIRBALUI ir arkivyskupijos kunigams, pašvęstiesiems, tikintiems pasauliečiams pasibaigus apaštališkajai kelionei
Paskelbta: 2018-10-23 11:52:39

Brangiam Broliui
LIONGINUI VIRBALUI SJ
Kauno arkivyskupui metropolitui

Grįžęs iš apaštališkosios kelionės po Baltijos šalis trokštu dar kartą padėkoti Jums, kunigams, pašvęstiesiems asmenims ir tikintiems pasauliečiams už nuoširdų priėmimą. Ypač esu dėkingas Jums už buvimą šalia per mano apsilankymą šiame mieste.

Kaip ypatingą brangų prisiminimą saugau Šventųjų Mišių šventimą Jūsų arkivyskupijoje Santakos parke, pamaldžiai dalyvaujant ir drauge meldžiantis tokiai daugybei žmonių.

Drąsinu Jus ištverti žmogiškajame ir krikščioniškajame Jūsų kelyje, semiantis įkvėpimo iš vilties ir artimo meilės, iš kurių visi atpažins Jus kaip Kristaus mokinius.

Užtikrinu savo maldą, kad Bažnyčia, kuri yra Kaune, visiems liudytų gailestingąją Viešpaties meilę. Ir Jūs melskitės už mane. Iš visos širdies teikiu Jums apaštališkąjį palaiminimą.

Broliškai
Pranciškus

Vatikanas, 2018 m. spalio 1 d.

ŠVENTUMAS yra keliaujančiųjų savybė. Kai žvelgiame į tuos, kurių šventumą Bažnyčia yra oficialiai pripažinusi, matome galutinį vaizdą, užfiksuotą per jų gimimą dangui. Bet kol jie gyveno – nė vieną akimirką nebūtų pasakę: jau viską pasiekiau, viskas tobula <...>. Tad nebijokime, kad dar nesame pasiekę – kelias atviras.