ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2024 m. kovo 4 d., pirmadienis

ŠV. KAZIMIERAS, LIETUVOS GLOBĖJAS

...

Kovo 4-ąją švenčiame šv. Kazimierą, pirmąjį Lietuvos, Vilniaus arkivyskupijos bei Panevėžio vyskupijos globėją. Visuotinė malda Šv. Kazimiero iškilmei >>

Šv. Kazimieras (1458–1484), kilmingas Lietuvos ir Lenkijos kunigaikštis, pasižymėjo pamaldumu, skaistumu, atgaila, meile vargšams. Mirė labai jaunas nuo džiovos. 1602 metais paskelbtas šventuoju, o 1636 metais – dangiškuoju Lietuvos globėju. Nuo 1948 m. jis yra lietuvių jaunimo globėjas. Šiemet sukanka 450 metų nuo jo mirties.

Kovo 3–10 d. Vilniaus arkikatedroje vyksta Šv. Kazimiero atlaidai. Plačiau žr. >>

Kristaus Prisikėlimo parapijos nuotr. – Kauno m. moksleivių dailės projekto „Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas“ darbai (2020)