Seminaras mokytojams apie šeimos klausimus tikybos pamokose (II d.) (2014 04 23)
Paskelbta: 2014-04-24 15:57:33

Balandžio 23 d.  arkivyskupijos Katechetikos centre vyko kvalifikacinio seminaro „Aktualūs šeimos klausimai tikybos pamokose“II dalis. Seminare savo patirtimi dalijosi ir išminties sėmėsi 23 tikybos mokytojai ir katechetai.

Seminarą vedusi doc. dr. Teresė Nijolė Liobikienė pirmiausia trumpai priminė pirmoje seminaro dalyje aptartus klausimus.

Lektorė sakė, jog posakis, kad visi ateiname iš vaikystės, yra visiškai teisingas: jeigu nepriimame savęs, nepažįstame savęs, kaipgi galime eiti į autentišką santykį su kitu? Blogas vaiko elgesys yra simptomas, jog jam yra labai sunku. Dėstytoja patarė visada ieškoti stipriosios vaiko pusės, ją vaikui parodyti, net jeigu tai būtų labai labai mažas dalykas. Taip ims augti jo savivertė.

Buvo kalbėta apie „smegenų plovimą“, aplinkos poveikį ir gebėjimą protingai pasirinkti, lytinės energijos transformavimą, savęs pažinimą, valios svarbą gyvenime ir daugelį kitų klausimų.

Doc. dr.  Liobikienė seminarą baigė pasakojimu apie vaikus iš Niujorko lūšnynų. Buvo manoma, kad iš lūšnynuose gyvenančių vaikų negali nieko gera išeiti. Tyrėjai susiradę tuos pačius vaikus po 20 metų pamatė, jog net 98 iš 100 gyvena normalų ir padorų gyvenimą. Paklausti, kaip jiems tai pavyko, sakė jog sutiko gerą mokytoją. Tyrimo autoriai rado ir tą mokytoją, kuklią, garbaus amžiaus moterį. Paklausta, ką ji darė su tais apleistais vaikais, ji susijaudino ir pasakė, jog nieko nedariusi, tik juos mylėjusi.

 

Ganytojo žodis

Mergelės Marijos kvietimas Šiluvoje garbinti Sūnų aktualiai skamba ir šiandien. Turime dovanoti laiką, pastangas, kitaip tariant, „arti“ dėl Jėzaus reikalų, kad pasaulis keistųsi į „geresnę savo versiją“, kad Dievas būtų mūsų pačių gyvenimo centras. Tik tuomet ateina Dievo dovanota tikroji ramybė.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune