Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo parapija

60271 Raseinių r.
El. p.

Dvasininkai

Administratorius – kun. teol. dr. Oskaras Petras VOLSKIS (Kauno Kristaus Prisikėlimo)
1974 12 01 * 2002 08 24 * 2023 06 24

Kviečiame į pamaldas
 Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
    ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 10 val.
    Eilinėmis savaitės dienomis ir šeštadieniais pagal susitarimą
  • Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias
Atlaidai

Šv. Jono Krikštytojo – birželio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Onos – liepos 26 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Marijos Vardo – rugsėjo 12 d. (keliama į artimiausią sekmadienį po Šiluvos atlaidų).

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 220.

Gyvenvietės ir kaimai: Butkiškė, Aleksandrovka, Antvėjai, Baukiai, Čiužiūnai, Daugėliškiai, Daujotai, Juteikiai, Padubysys (dalis), Pagausantys, Pakarklys, Paskystūnys, Paupstaliai, Putriai, Skubai, Stenioniai, Survilai, Vosbutai, Žardiškiai.

Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo parapija ribojasi su Ariogalos, Lesčių, Čekiškės, Seredžiaus ir Juodaičių parapijomis.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • Choras, adoruotojų ir patarnautojų grupelės,
  • Caritas.

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo parapija
Adresas Butkiškės k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191249140
Bankas ŠIAULIŲ BANKAS
A. s. LT907183000002700547

Apie bažnyčią ir parapiją
Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia yra Raseinių r. pietryčiuose, Butkiškės kaime, Dubysos dešiniajame krante. Medinė (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 211)

Bažnyčios vidaus panorama (~2015 m.)

Pirmoji Butkiškės bažnyčia pastatyta 1506 m. Ji buvo Ariogalos parapijos filija, o nuo 1636 metų minima kaip savarankiška parapija. Klebono Prano Bikino rūpesčiu 1935–1939 metais bažnyčia buvo kapitališkai suremontuota. Menotyrininkai jos nepriskiria prie senųjų pastatų, atrodo, ši bažnyčia galėjo būti statyta XVII–XVIII amžiuose.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, bebokštė, trinavė, jos erdvę skaido dvi kolonų eilės. 1826 m. vizitacijoje minimi net šeši altoriai, vėliau – penki.1938 metais klebonui buvo leista nugriauti seną didįjį altorių ir pastatyti naują pagal dailininko V. Čižausko projektą.

Švč. Mergelės Marijos paveikslas. Parapijos nuotrauka

Bažnyčios šventorių juosia neaukšta akmeninė tvora. Šalia bažnyčios stovi 1926 m. dviejų tarpsnių varpinė. 1962–1966 m. Butkiškės klebonu buvo tėvas Stanislovas OFM Cap. – Algirdas Mykolas Dobrovolskis, tuo metu buvo restauruoti bažnyčios altoriai.

Šoniniame altoriuje yra senas bei vertingas Švč. M. Marijos paveikslas, garsėjantis stebuklais.

2023 m. buvo baigtas bažnyčios bei varpinės išorės remontas, senos lentos buvo pakeistos naujomis ir nudažytos melsvai.