Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo parapija

Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo bažnyčia
Paupys
60333 Raseinių r.

Dvasininkai

Klebonas – kun. teol. lic. Vytautas PAUKŠTIS (Viduklė)

Kviečiame į pamaldas
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 8.30 val.
Atlaidai

Šv. Kazimiero – kovo 4 d. 8.30 val. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Porciunkulės – rugpjūčio 2 d. 13 val. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šventosios Šeimos – I sekmadienis po Kalėdų, 13 val.

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 227.

Gyvenvietės ir kaimai: Paupys, Aukštašlynis, Berštai (vakarinė dalis,) Dūdlaukis, Gervinė, Giegiai, Kalniškiai, Kalupiai, Lenkčiai (dalis), Paalsys, Paišlynys, Palovaitis, Paparčiai, Paupio kaimas, Paviščiovys, Perkūniškė, Pikeliai, Plekiai (Lendrynė), Polai, Rutkiškiai II, Steponava, Šimkiškė, Užraguvis, Žukaičiai.

Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo parapija ribojasi su Viduklės, Raseinių, Kalnujų, Vadžgirio ir Eržvilko parapijomis bei Telšių vyskupija.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo parapija
Adresas Paupio k., Viduklės sen., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191250452
Bankas Raseinių kredito unija
A. s. LT30 5013 9000 1400 0196

Apie bažnyčią ir parapiją
Paupio Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo bažnyčia yra Raseinių rajone, Paupio kaime, prie Raseinių–Eržvilko kelio. Pastatyta 1926 m., medinė, liaudies architektūros.  (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 171)

Bažnyčios vidaus panorama (~2015 m.)

Architektūros ir istorijos aprašas.

Paupio kaime (Raseinių r.) kunigo Izidoriaus Gudavičiaus iniciatyva 1923–1924 m. buvo pastatyti klebonijos pastatai. Pamaldos vyko laikinojoje koplyčioje, vėliau laikinoje Šv. Juozapo Artojo bažnyčioje. 1925–1926 m. organizuota naujos bažnyčios statyba. 1927 m. sausio 9 d. buvo baigta ir pašventinta nauja, iki šiol stovinti medinė šio kaimo bažnyčia – tuo metu kaip Viduklės parapijos filija. Jai suteiktas Šventosios Šeimos titulas. 1933 m. įsteigta savarankiška Paupio parapija.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su trisiene apside, žema zakristija ir dviem bokšteliais. Trys altoriai, didžiajame pakabintas aliejiniais dažais tapytas Šventosios Šeimos paveikslas. Altorius puošia aštuonios, Čikagoje nupirktos šventųjų statulos. Šventoriuje stovi medinė varpinė su dviem Bohumo gamybos varpais.

1954–1968 m. Paupyje klebonavęs kun. Prosperas Bubnys padarė naujus suolus, iš naujo sudėjo grindis, nudažė altorius ir bažnyčią iš išorės.