Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo parapija

74423 Jurbarko r.
El. p.

Dvasininkai

Klebonas – kun.  klasikinės filolog. mgr., Šventojo Rašto lic. Linas ŠIPAVIČIUS (Vilkija)

Kviečiame į pamaldas
  • Šv. MIŠIOS
    Sekmadieniais 10 val.
    Pirmadieniais-šeštadieniais – pagal susitarimą
  • Švč. Sakramento adoracija sekmadieniais 9.25 val.
Atlaidai

Šv. Kazimiero – kovo 4 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Jono Krikštytojo – birželio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. Mergelės Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 14 d. dekretą Nr. 281.

Gyvenvietės ir kaimai: Seredžius, Armeniškiai, Belvederis, Buivydai, Burbiškiai, Dainaviškiai, Daučioniai, Daugeliškiai, Domantai, Eimučiai, Gadvaišai, Gaideliškiai, Goniūnai, Grivančiai, Gudravis, Išlestakiai, Jokavai, Juodžiai, Jurgiškiai, Klausučiai, Lazduoniai, Merontiškiai, Motiškiai, Nociūnai, Paarmenys, Padubysys, Papartynai, Pašiliai, Pavambaliai, Pieštvėnai, Pikčiūnai, Purviškiai, Rūstekoniai, Skrebenai, Staciūnai, Stanislava, Vambaliai, Vitkūnai, Vyliaudai, Žemaitaičiai.

Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo parapija ribojasi su Veliuonos, Juodaičių, Butkiškės, Čekiškės ir Vilkijos parapijomis bei Vilkaviškio vyskupija.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • suaugusiųjų ir jaunimo chorai, ministrantai, Šv. Rašto skaitovai,
  • Caritas, vaikų ruošimo sakramentams grupė,
  • maldos grupė, Gyvojo rožinio maldos grupė.

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo parapija
Adresas P. Cvirkos g. 13, Seredžius, Jurbarko r.
Juridinio asmens kodas 191250790
Bankas SWEDBANK
A. s. LT277300010182152475

Apie bažnyčią ir parapiją
 Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia yra Jurbarko rajone, Seredžiaus miestelyje, prie Dubysos ir Nemuno santakos. Tinkuoto mūro (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 214)

Pirmosios bažnyčios Seredžiuje fundatorė buvo Sapiegų giminė. 1648 m. čia pastatyta pirmoji bažnyčia. 1779 m. pastatyta barokinė bažnyčia, bet ji buvo sugriauta per didelį potvynį. 1823 m. atstatyta neoklasicizmo stiliumi, tačiau 1829 m. ledonešis ją vėl sunaikino. Nauja bažnyčia buvo pastatyta kapinių rytiniame pakraštyje ir ten stovėjo iki gaisro, kilusio 1907 m. gruodį.

Dar 1891 m. buvo prašoma leidimo naujai bažnyčiai statyti, buvo vežami akmenys. Šią bažnyčią projektavo Piotras Serbinovičius. Pradėta statyti 1896, o baigta 1913 metais (kitur minima ir kita data – 1911 metai).

Per Pirmąjį pasaulinį karą nugriauti bažnyčios bokštai, apgriautas fasadas. 1919 m. bažnyčia buvo remontuojama. Ilgamečio klebono kunigo Klemenso Šovio rūpesčių 1630 m. atstatyti bažnyčios bokštai, perdengtas stogas.

1967 metais bažnyčios remontu rūpinosi kunigas Ričardas Mikutavičius. Tada restauruotas bažnyčios vidus, atnaujinti altoriai, restauruoti vargonai. Šalia vartų pastatyta Švč. Mergelės Marijos skulptūra. Pastatyta klebonija.

Bažnyčia neorenesansinė, stačiakampio plano, halinė, dvibokštė, su penkiasiene apside. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora mūrinė, ažūrinė. Nemažai bažnyčioje esančių meno kūrinių yra kultūros vertybės.