Malda už šeimas šventojo Rapolo Kalinausko užtarimu
Paskelbta: 2024-11-20 21:36:13

Nuotraukos – Kauno arkivyskupijos Šeimos centro

Lapkričio 20 d. trečiadienį arkivyskupo kvietimu Kauno arkikatedroje bazilikoje melstasi už šeimas, už jų tikėjimo ir meilės liudijimą, už besilaukiančias šeimas, už tėvus ir motinas, išgyvenusias kūdikių netektis, už karų aukas, už gedinčius savo mirusių artimųjų. Be kitų arkikatedros lankytojų, dalyvavo daug jaunų žmonių, ypač iš Jono Pauliaus II piligrimų bendruomenės, kurioje susipažinę jauni žmonės sukuria ir gražias, tikinčias šeimas, augina vaikučius.

Šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupijos Šeimos centro kapelionas bei arkikatedros ceremonijarijus kunigas Artūras Kazlauskas. Liturgijoje patarnavo seminaristai. Kauno arkivyskupijos Šeimos centro bendradarbiai patarnavo skaitydami skaitinius, parengdami ir paskelbdami Visuotinę maldą.

Malda už šeimas sutapo su tądien Bažnyčios liturginiame kalendoriuje minėtu šventuoju Rapolu Kalinausku. Mišių pradžioje kun. A. Kazlauskas, be kita, pasidalijo, jog yra dalyvavęs R. Kalinausko (1835–1907) kanonizacijos (skelbimo šventuoju) iškilmėse Romoje 1991 metais (tuo metu ten studijavo). Prisiminė šį Lietuvai brangų šventąjį vienuolį, gimusį Vilniuje, vieną 1863 metų sukilimo vadų, už tai nubaustą 10 metų katorga Sibire. Vėliau šv. Rapolas Kalinauskas, neturėjęs teisės gyventi Lietuvoje, išvyko į Varšuvą,  priėmė vienuolinius įžadus vieninteliame Lenkijoje basųjų karmelitų vienuolyne, buvo įšventintas kunigu, tapo vienuolijos vyresniuoju ir jos atnaujintoju.

Sakydamas homiliją Evangelijos pagal Luką (pasakojimo apie minų palyginimą, Lk 19, 11–28) kontekste kun. A. Kazlauskas pabrėžė, koks iš tiesų yra Jėzaus karališkumas. Jėzus – valdovas ant kryžiaus. Kita geroji Evangelijos naujiena – tai Dievo duoti talentai, kuriais turime dalytis su kitais, kaip savo gyvenimą kitiems visiškai atidavė ir šventasis Rapolas Kalinauskas.

„Svarbiausia – pripažinti, kad viskas, kas esame, viskas, ką turime, yra Dievo dovana. Antra – nieko nelaikyti neleidžiant į apyvartą“, – sakė kun. A. Kazlauskas pabrėždamas: niekas nepriklauso tik man – nei aš pats, nei tai, kas esu, ką turiu. Tai priklauso visiems.

„Jėzaus ant kryžiaus „matematika“ yra visai kita nei mūsų. Mums atrodo, kad jeigu atiduosiu, tai pats neturėsiu. Jeigu pasidalysiu, tai man sumažės. Bet šioje „matematikoje“ yra priešingai: kuo daugiau dalysi, tuo daugiau bus. Tuo daugiau turėsi. Ir ne tik turtų, bet labiausiai laimės ir dar daugiau džiaugsmo. Tokia yra Karaliaus, sėdinčio Kryžiaus soste, išmintis“, – sakė homiliją užbaigdamas kun. Artūras Kazlauskas.

Šv. Mišių pabaigos palaiminimą šeimų kapelionas palydėjo palinkėjimu būti plačios širdies – mokėti priimti dovanas ir mokėti jomis pasidalyti.

Kaip LVK nacionalinis atstovas 2025 metų Jubiliejui organizuoti, šia proga kunigas A. Kazlauskas pakvietė registruotis į Lietuvos piligrimystę Romoje kovo 1–4 d. ir drauge švęsti Jubiliejų.

Plačiau apie 2025 m. Jubiliejų >>.

 
Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Ganytojo žodis

BROLIAI SESERYS, šiandien mūsų užduotis – nenusiminti, save dovanoti kitiems meilės būdu ir šitaip mūsų krašte įtvirtinti vienybę, solidarumą per save leidžiant Dievo Dvasiai įeiti į pasaulį, būti Jos kanalu. Dievas ieško tokių liudytojų, kurie gyventų tiesa ir dvasia ir Jo artumą dovanotų pasauliui.
Tegu ŠVENTOJI DVASIA kreipia, džiugina ir drąsina mūsų širdis skelbti Gerąją Naujieną.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Svečių namai

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune