Kaip parengti grafinę medžiagą (nuotraukas ir plakatus)?

Instrukciją parengė KIT, 2017-11-10

Grafinės medžiagos išmatavimai šioje instrukcijoje nurodomi pikseliais (px), skliauteliuose – vaizdo proporcijos.

Jei nenurodyta kitaip, failų formatai – JPG, GIF, PNG (mažosiomis).

Failų vardai turi būti mažosiomis raidėmis, be lietuviškų ar kitų ženklų, be tarpų:

renginiodata_renginysarbainstitucijaarbaparapija_fotonr.formatas (pvz.: 20171011_kajc_01.jpg).

Jei fotografijos profesionalios ir/ar būtina paskelbti, tiksliai nurodykite autorių.

Grafinės medžiagos parengimas pagal nurodytus išmatavimus ir pan. užtikrina greitesnį paskelbimą svetainėje ir Jūsų pateiktos vaizdo kokybės išssaugojimą.

Prie parengtos pagal nurodytus išmatavimus grafinės medžiagos reiktų pridėti ir turimo originalaus dydžio fotogafijų ar plakatų failus, nes jie gali būti reikalingi reikalingi feisbuko paskiros skelbimuose.

Parengtą informaciją sykiu su grafine medžiaga (nuotraukomis, plakatais) siųsti el. paštu Kauno arkivyskupijos informacijos tarnybai ir redaktorei .
Judančios SKAIDRĖS-baneriai (anonsams ir pan.)

Jose tik esminė info, be smulkių detalių!

Išmatavimai: 625x315 (16:9)
Jei reikės judančio teksto eilutės, iš apačios ~ 62px nedėti esminės info, nes bus uždengiama.
Failo dydis ~100–150kb.

Jei būtina nurodyti iliustracijos/totografijos autorių ar pan., jis įrašomas ant pačios skaidrės, mažomis raidėmis apačioje.

Plakatai ir pan. KALENDORIUI (dedant kaip foto)

Išmatavimai: max 580 pločio, aukštis – išlaikant pradinę proporciją.
Failo dydis ~50–200kb.

PDF formatas patogesnis atsispausdinimui, todėl kartu su JPG galima siųsti ir PDF (jo dydis turėtų būti taip pat ne spaudai, iki 500 kb).

Jei atsiunčiami tik PDF, įdedami tik linkai, vaizdo tekste nebus.

Fotografijos KRONIKAI (taip pat KALENDORIUI, PARAPIJŲ vidinei info)

Horizontalių išmatavimai: 580x326 (16:9) arba 580x387 (3:2)

Vertikalių (jei būtina) išmatavimai: 217x326

Failo dydis ~50–140kb, jei foto parengta galutinai.

Atskirais atvejais, neturint galimybių fotografijų parengti, reiktų atrinkti iš turimų 1–5 geriausias ir atsiųsti JPG, nemažintas ir neperdirbtas.

Jei renginys turi profesionalių fotografijų (ar beveik) albumą ar vaizdo įrašą internete, neužmirškite atsiųsti jo adresą.

Fotografijos PARAPIJŲ ŽINIŲ viršeliui

Naudojami išmatavimai: 189x106
Failo dydis ~30kb

Jei žinia paskelbta internete, siunčiant būtinai nurodykite žinios www adresą.

Jei parapijos atsiųsta ar jos puslapiuose esanti fotografija yra prastos kokybės ar per didelė (viršys 70 kb), bus įdedama tipinė arba skelbiama be fotografijos.

Ši instrukcija gali būti tikslinama.