ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2022 m. kovo 4 d., penktadienis

Šv. Kazimieras, pirmasis Lietuvos globėjas
KUR: Vilnius

Kovo 4-ąją švenčiame šv. Kazimierą, pirmąjį Lietuvos globėją. Jis taip pat yra Vilniaus arkivyskupijos bei Panevėžio vyskupijos globėjas.

Šv. Kazimieras pasižymėjo pamaldumu, skaistumu, atgaila, meile vargšams. Mirė būdamas 25-erių metų nuo džiovos. 1602 metų paskelbtas šventuoju, o 1636 metais – dangiškuoju Lietuvos globėju. Nuo 1948 metų jis yra lietuvių jaunimo globėjas. Relikvijos gerbiamos Vilniaus arkikatedroje, Šv. Kazimiero koplyčioje.

Kovo 4–5 d. šventojo Kazimiero globojami forume Vilniuje susitinka Lietuvos jaunimo sielovados bendradarbiai. Plačiau >>

...

Nuotraukoje – Kauno m. moksleivių XVIII dailės projekto „Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas“ paroda Kristaus Prisikėlimo bazilikoje (nuotr. parapijos, 2020)