ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2023 m. gegužės 21 d., sekmadienis

VIEŠPATIES ŽENGIMAS į dangų (Šeštinės). Pasaulinė visuomenės komunikavimo diena

Dievas žengia, lydimas džiaugsmo šauksmų,
VIEŠPATS, lydimas ragų gaudesio.
Giedokite šlovės giesmes Dievui,
giedokite šlovės giesmes!
Giedokite šlovės giesmes mūsų Karaliui,
giedokite šlovės giesmes!

(Iš 47 psalmės)

Praėjus 40 dienų po Kristaus Prisikėlimo, švenčiame ŠEŠTINES – VIEŠPATIES ŽENGIMĄ į dangų.

Šeštinių sekmadienį taip pat minime PASAULINĘ VISUOMENĖS KOMUNIKAVIMO DIENĄ. Šio sekmadienio rinkliava skiriama katalikiškai žiniasklaidai paremti.

Popiežiaus PRANCIŠKAUS Žinia 57-osios Pasaulinės visuomenės komunikavimo dienos proga
„Kalbėti širdimi. Elgdamiesi pagal tiesą aukime meile“ (plg. Ef 4, 15) >>

...

Apie PASAULINĘ VISUOMENĖS KOMUNIKAVIMO dieną

Lygiai prieš 60 metų, 1963-ųjų pabaigoje, buvo išleistas vienas iš pačių pirmųjų Vatikano II Susirinkimo priimtų dokumentų – Dekretas dėl visuomenės komunikavimo priemonių INTER MIRIFICA. Jame, be kita, rašoma:

„Idant būtų veiksmingiau stiprinamas įvairiopas Bažnyčios apaštalavimas visuomenės komunikavimo priemonėmis, vyskupų nutarimu visose pasaulio vyskupijose kasmet tebūnie skiriama viena šventinė diena tikintiesiems supažindinti su jų pareigomis šioje srityje ir pakviesti šia intencija melstis bei remti reikalą piniginėmis aukomis. Surinktos aukos tebūnie skiriamos palaikyti ir plėtoti Bažnyčios įkurtoms šios srities įstaigoms bei darbams, atsižvelgiant į viso katalikiškojo pasaulio reikmes“ (18) .

Tuomet įsteigta Popiežiškoji visuomenės komunikavimo komisija parengė ir 1971 m. paskelbė pastoracinę instrukciją COMMUNIO ET PROGRESSIO („Bendrystė ir pažanga“), skirtą Vatikano II Susirinkimo dekretui INTER MIRIFICA taikyti, kuriame minima bažnytinės vyresnybės užduotis ir prisidėjimas savo šalyje rengti Pasaulinę komunikavimo priemonių dieną ir rūpintis tą dieną organizuoti rekomenduojamas rinkliavas.

Nuotr. Gintaro Česonio. Šv. Mišios su popiežiumi Pranciškumi Kauno Santakoje (2018)