ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2024 m. lapkričio 1 d., penktadienis

VISI ŠVENTIEJI

Visi Šventieji

Lapkričio 1-ąją Bažnyčia švenčia VISŲ ŠVENTŲJŲ iškilmę.

12 val. Visų Šventųjų iškilmė Kauno arkikatedroje bazilikoje. Vyks tiesioginė transliacija arkivyskupijos bei Delfi.lt kanalais.

Ši diena skirta triumfuojančiai, į Tėvo namus jau atkeliavusiai Bažnyčiai – visiems šventiesiems, nes jų yra tiek daug, kad jų visų neįmanoma paminėti per liturginius metus. Todėl ši diena ir skirta paminėti visiems šventiesiems. Visų Šventųjų diena yra džiaugsmo, o ne liūdesio ar gedulo diena (jos nereikia tapatinti su Vėlinėmis).

Šventieji – mūsų užtarėjai pas Dievą ir globėjai.

„Tai šventieji, kurie su Kristumi yra garbėje, kurių visa draugija džiaugiasi dangus, kurių atminimą garbina dar šioje žemėje keliaujanti Bažnyčia, kad jų pavyzdžiu būtų įkvepiama, jų globa ir triumfu džiuginama, dieviškosios didybės akivaizdoje per amžius būtų vainikuojama“ (Liturginis kalendorius, 2023–2024, B).

VISI DIEVO ŠVENTIEJI IR ŠVENTOSIOS,
melskite už mus!