ĮVYKIAI:
Visuotinės Bažnyčios, Lietuvos, dalyvauja vyskupas, arkivyskupijos, tarnybos, centro, grupės.

2024 m. lapkričio 2 d., šeštadienis

MIRUSIŲJŲ MINĖJIMO diena (Vėlinės)

...

Lapkričio 2-ąją, MIRUSIŲJŲ MINĖJIMO (VĖLINIŲ) dieną, meldžiamės už amžinybėn iškeliavusiuosius.

12 val. Mirusiųjų paminėjimo šv. Mišios Kauno arkikatedroje bazilikoje. Procesija už mirusiuosius. Vyks tiesioginė transliacija arkivyskupijos bei Delfi.lt kanalais.

Ši diena yra skirta visų mirusiųjų paminėjimui ir maldai už juos. Ne tik šią dieną, bet ir kasdien, per kiekvienas šv. Mišias Bažnyčia meldžiasi už mirusiuosius. Taigi ir už tuos, už kuriuos „niekas nesimeldžia“. Bažnyčia tiki kūno iš numirusiųjų prisikėlimą.

Galima laimėti mirusiesiems visuotinius atlaidus, jei šią dieną aplankoma bažnyčia ar koplyčia, ten sukalbama „Tėve mūsų“ ir „Tikiu“. Atlaidai suteikiami, jei per Vėlinių aštuondienį (lapkričio 1–8 d.) aplankomos kapinės bei pasimeldžiama (nors mintyse) už mirusiuosius. (plg. Liturginis kalendorius, 2023–2024, B)

AMŽINĄJĮ ATILSĮ duok mirusiems, VIEŠPATIE,
ir amžinoji šviesa jiems tešviečia.
Tegul ilsisi ramybėje. Amen.