ŠVENTAJAM RAŠTUI PAŽINTI: nuotolinių paskaitų ciklas DIEVO ŠIRDIS VARGŠAMS
Paskelbta: 2021-12-31 11:17:28

Kauno arkivyskupijoje, taip pat ir Vytauto Didžiojo universitete sielovadai tarnaujantys kunigai redemptoristai drauge su arkivyskupijos kurijos bendradarbiais kviečia akademinę bendruomenę ir visus norinčius geriau pažinti Šventąjį Raštą. Organizuojamos 6 nuotolinės paskaitos apie Pranašus. Tai įvadas į vieną iš pagrindinių pranašiškų temų daugiausia dėmesio skiriant vargšams.

Ciklas pavadintas DIEVO ŠIRDIS VARGŠAMS. Dievo rūpinimasis vargšais atsiliepia ir Jėzaus, kuris nuo pat pradžių savo misiją apibūdino kaip Gerosios naujienos skelbimą vargšams, tarnystėje. Motinos Marijos giesmėje Magnificat Bažnyčia kiekvieną vakarą gieda ir meldžiasi: „Alkstančius gėrybėmis apdovanoja.“

Popiežius Pranciškus, kaip ir šventasis Paulius, nuolat primena Bažnyčiai: „Neužmirškime vargšų.“ Šis ciklas gali padėti mums visiems geriau išgyventi Caritas – gailestingąją meilę – savo gyvenime. Mes visi esame vargšai, mums visiems reikia Dievo išgelbėjimo ir atpirkimo.

Kursą veda kunigas CIARÁNAS O’CALLAGHANAS, Redemptoristų kongregacijos narys.

Kun. O’Callaghanas daug metų dirbo kunigų ugdyme, vadovavo misijoms Airijoje. Jis yra Popiežiškojo Biblijos instituto (Roma) Šventojo Rašto licenciatas. Švč. Trejybės koledže (Dublinas) apsigynęs Senojo Testamento tyrinėjimo srities daktaro laipsnį. Daugiau nei 25 metus dėstė Šventąjį Raštą. Dabar gyvena Clonardo vienuolyne Belfaste, Šiaurės Airijoje, ir dirba taikos bei susitaikymo tarnyboje.

Paskaitos transliuojamos arkivyskupijos YouTube kanalu antradieniais 19 val. Lietuvos laiku (17 val. Londono, Dublino laiku). Jos vyksta anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.


Ciklo DIEVO ŠIRDIS VARGŠAMS paskaitų ir temų tvarkaraštis

Sausio 11 d. 19 val. „Pranašystės fenomenas“ (vaizdo įrašas, tinklalaidė)

Vasario 8 d. 19 val. „Vargšai pranašiškoje literatūroje. Viešpaties rūpinimasis vargšais“ (vaizdo įrašas,  tinklalaidė)

Kovo 8 d. 19 val. „Vargšai pranašiškoje literatūroje. Humanitarinė etika“ (vaizdo įrašas, tinklalaidė)

Balandžio 12 d. 19 val. „Vargšai pranašiškoje literatūroje. Vargšų dvasingumas“ (vaizdo įrašas, tinklalaidė)

Gegužės 10 d. 19 val. „Vargšai pranašiškoje literatūroje. Išėjimo perspektyva“ (vaizdo įrašas, tinklalaidė)

Birželio 14 d. 19 val. „Vargšai pranašiškoje literatūroje. Po tremties perspektyva“ (vaizdo įrašas)

2021 metais Kauno arkivyskupijoje buvo organizuojamas nuotolinis ciklas su kunigu Ciaránu O’Callaghanu apie Penkiaknygę. Įrašus galima peržiūrėti čia >>

VDU akademinės sielovados ir Kauno arkivyskupijos kurijos bendradarbių informacija

 

 

Ganytojo žodis

BROLIAI SESERYS, šiandien mūsų užduotis – nenusiminti, save dovanoti kitiems meilės būdu ir šitaip mūsų krašte įtvirtinti vienybę, solidarumą per save leidžiant Dievo Dvasiai įeiti į pasaulį, būti Jos kanalu. Dievas ieško tokių liudytojų, kurie gyventų tiesa ir dvasia ir Jo artumą dovanotų pasauliui.
Tegu ŠVENTOJI DVASIA kreipia, džiugina ir drąsina mūsų širdis skelbti Gerąją Naujieną.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune