Arkivyskupijos pastatų ansamblyje miesto savivaldybė įrengė naktinį apšvietimą
Paskelbta: 2022-06-30 13:00:41

Nuotraukos – VŠĮ Kauno arkivyskupijos Ekonomo tarnybos

Šiais Kauno – Europos kultūros sostinės – metais Kauno m. savivaldybės finansavimu įrengtas Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) ir ŠV. Pranciškaus Ksavero bažnyčių, taip pat unikalios architektūros arkivyskupijos kurijos bei greta esančio jos institucijų pastato (Papilio g. 5) naktinis apšvietimas. Per paskutinius kelerius metus Kaune apšviesta jau 12 religinės paskirties pastatų. Tarp jų – Kauno arkikatedra bazilika, Šventojo Kryžiaus (karmelitų), mažoji Kristaus Prisikėlimo bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios.

„Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą pretenduojantis Kaunas siekia išryškinti išskirtinės architektūros objektus. Nuo šiol jie bus iš tolo matomi ir naktį. Greta pernai apšviestų maldos namų šiomis dienomis sušvito dar keletas sakralinių objektų: Bernardinų vienuolyno ansamblis, Šv. Jurgio Kankinio ir Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios, arkivyskupijos kurija ir gretimas pastatas. Projektų įgyvendinimą Kauno savivaldybė finansavo per programą „Kauno akcentai“, – rašoma Kauno m. savivaldybės pranešime kaunas.lt , kviečiame žr. >>

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Jėzus aiškino mokiniams apie Dievo Karalystę (plg. Apd 1, 3), o tada prakalbo jiems apie Šventosios Dvasios atsiuntimą. Ta nuostabi dovana iš aukštybių, kuri apims mokinius, yra pats Dievas, ateinantis dvasiniu būdu į mokinių tarpą. Jis toliau mokys, viską primins ir toliau ves savo bičiulius į Dangaus Karalystės pažinimą. Jis, Viešpats guodėjas, užtarėjas ir ramintojas, jau dabar nauju būdu žengia į širdis tų, kurie atsiveria šiai dangiškajai dovanai.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS