Pirmoji Šilinėse – Visuomenės diena: kad puoselėtume krikščioniškas vertybes ir kurtume visų mūsų ateitį (2022 09 07)
Paskelbta: 2022-09-07 18:53:09

Nuotraukos – Linos Urbonienės

Pirmoji atlaidų diena rugsėjo 7-ąją vyko su pagarbiu šv. Jono Pauliaus II, 1993 metais per apaštališkąjį vizitą Lietuvoje lankiusio ir Šiluvą, atminimu bei užtarimo prašymu mūsų dabarties visuomenei, kad joje būtų puoselėjamos krikščioniškosios vertybės, atsakomybė už pasaulio ateitį ir kūriniją, kad visi mokytumės būti broliais ir seserimis.

Šią dieną gamtos grožio apsuptoje Šiluvoje kviesta žvelgti ir į Kūrėją bei į savo santykį su Juo bei kūrinija.

...Juk visa, kas yra, yra Dievo pamilta. Nėra kito būdo būti Dievo kūrybos bendradarbiais, kaip tik mokytis būti tuo pačiu būdu kaip Jis, – dalijosi mintimis katechezę sakęs kunigas Gediminas Kasperavičius (Šiaulių vyskupija), kalbėdamas apie pasaulį šokiruojančią jo Kūrėjo meilę – ant kryžiaus, iki galo...

Šią atlaidų dieną, jos intencijas, svarbias dėl visų mūsų bendrojo gėrio, savo atvykimu į pagrindines pamaldas pagerbė Pirmoji ponia Diana Nausėdienė, kiti politikai, taip pat ir iš vietos savivaldos.

Šiluvoje, kur Mergelė Marija garsi ir gerbiama kaip užtarianti Motina, jos globai buvo patikėti žmonės, dirbantys meno, kultūros, žiniasklaidos, politikos, verslo, žemdirbystės srityse.

Iškilmingai Eucharistijai vadovavęs ir homiliją pasakęs kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ atkreipė dėmesį, jog atlaidai, didžiausios jų iškilmės Lietuvoje ir pasaulyje susijusios su Dievo Motinos gerbimu. Šiluva, Aušros Vartai, Pivašiūnai, Krekenava, Žemaičių Kalvarija, Lurdas, Fatima, Gvadalupė traukte traukia tikinčiuosius pagerbti Mergelę Mariją ir ta proga paprašyti trokštamų malonių.

Ganytojo mintimi, turime prašyti, kad leistumės būti jos vedami pas Jėzų. Atsidavimą Dievui ir žmonėms rodo šventieji. Homilijoje pasidalyta šventųjų Liudviko Marijos Grinjono Monfortiečio, Maksimilijono Marijos Kolbės, Motinos Teresės bei Jono Pauliaus II pavyzdžiais ir mintimis.

Iškilmėje giedojo Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras, vadovaujamas Reginos Maleckaitės, vargonavo Renata Marcinkutė- Lesieur.

Rugsėjo 8-ąją Bažnyčia švenčia Švč. Mergelės Marijos Gimimo iškilmę. Šį vakarą jos Gimimo kviečiame laukti vigilijoje – naktinėje Švč. Sakramento adoracijoje kartu su „Marijos radiju“ (nuo 22 val.)

Švęskime Marijos gimtadienį Šiluvoje. Rugsėjo 8-osios, Lietuvių vienybės ir bendruomenių dienos,programa >> 

 

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Ganytojo žodis

Giliausia laisvės prasmė yra laisvė nuo nuodėmės, laisvė daryti gera. Žmogus negali savyje įveikti to prieštaravimo, jam reikalinga pagalba. Jėzus vadinamas Gelbėtoju dėl to, kad mus išvaduoja iš priklausomybės, vergovės blogiui. Kas apsisprendžia gyventi su tiesa, turės išbandymų – laisvė turi kainą.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune