Lyderystės akademija jauniesiems parapijų bei organizacijų savanoriams (2022 10 28–30)
Paskelbta: 2022-11-03 11:25:49

Nuotraukos – Urtės Šedvilaitės

Įkvė̃pti bendrystės ir įkvėptì mokinystei. To siekta ir tai patirta jaunimo lyderių akademijoje, kurios šurmulys užfiksuotas mūsų mylimų Zalensų sodyboje. Spalio 28–30 d. parapijose ir katalikiškose organizacijose savanoriaujantys jaunuoliai čia susitiko mokytis lyderystės.

Kas tie lyderiai? Tai jaunuoliai, padedantys rengtis Sutvirtinimo sakramentui, patarnaujantys prie altoriaus, giedantys bažnyčių choruose ir pan. Jiems rūpi žodžiai: drąsus, atsakingas ir sektinas pavyzdys.

Kartu su lektoriais gvildenome reiškinį „krikščioniška lyderystė“.

„Švietimo nuotykių“ ieškotojai Mingailė ir Tautvydas palydėjo atpažįstant bendraamžių poreikius bei parodė kryptį nesmurtinės komunikacijos link.

Apie energiją ir kūrybingumą dalytasi su aktorėmis Inga Šviesaite bei Paulina Pranciška Nešukaityte. Teatrinių dirbtuvių tikslas buvo drąsa prieiti bei užkalbinti pirmam.

Kaip „nesusimauti“ liudijant bendraamžiui? Pasiruošti, sakė tikybos mokytojas ir komikas Justinas Visickas, pakvietęs į liudijimų rašymo pratybas.

Padėkos katechetams, mokytojams, bendruomenių vadovams ir kunigams, pakvietusiems jaunuolius puoselėti savus, krikščioniškos lyderystės, įgūdžius.

 

Monika Žydeliūnaitė,

Kauno arkivyskupijos Jaunimo centras

Ganytojo žodis

Giliausia laisvės prasmė yra laisvė nuo nuodėmės, laisvė daryti gera. Žmogus negali savyje įveikti to prieštaravimo, jam reikalinga pagalba. Jėzus vadinamas Gelbėtoju dėl to, kad mus išvaduoja iš priklausomybės, vergovės blogiui. Kas apsisprendžia gyventi su tiesa, turės išbandymų – laisvė turi kainą.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune