Palaimintas naujas LSMU mokslo padalinys – Laukinių gyvūnų globos centras (2024 01 19)
Paskelbta: 2024-01-19 20:28:12

Sausio 19 d. Kauno rajone, Naujųjų Muniškių kaime, iškilmingai atidarytas vienintelis Lietuvoje Laukinių gyvūnų globos centras (LGGC). Unikalus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) padalinys jau nuo šių metų pradžios teikia veterinarinę pagalbą, globos, reabilitacijos ir adaptacijos paslaugas laukiniams gyvūnams iš visos Lietuvos. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas palaimino šį naują LSMU padalinį. Apeigose dalyvavo ir LSMU kapelionas monsinjoras Artūras Jagelavičius.


Prieš palaimindamas naują LSMU mokslo centrą arkivyskupas kalbėjo: „Lietuvoje kultūra ir civilizacija auga, nes mes turime užuojautos ir rūpinimosi mintį aplinka, gamta ir gyvūnija. O tai reiškia rūpinimąsi vieni kitais, nes tuo, ką mes esame paveldėję, šį nuostabų pasaulį, esame kviečiami su atsakomybe toliau rūpintis. Tad tebūna palaiminti šie namai, ši nuostabi bendruomenė.“

Atidarymo renginyje svečiams buvo surengta ekskursija. 5,77 ha ploto teritorijoje įrengtas modernus LGGC pastatų kompleksas: veterinarijos gydykla su apžiūros patalpomis ir naujausia diagnostine įranga aprūpinta operacinė, laboratorija, gydymo-reabilitacijos patalpos, vidaus ir lauko voljerai, biuro ir kitai veiklai reikalingos patalpos.

Raimonda Balandė,

LSMU sielovados koordinatorė

Ganytojo žodis

Kūrėjas mus kalbina į savo bendrystę, skatina domėtis kitu žmogumi ir bendruoju gėriu. Esame kviečiami atsiliepti į Dievo kalbinimą, į tą švelnų ir kartu tvirtą balsą. Mums reikalingas konkretus ir aiškus apsisprendimas priimti Dievą į savo širdį ir leistis Jo vedamiems.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune