PAŠAUKIMŲ SAVAITĖ 2024: nuo Šviesos kelio iki pasimatymų vakaro (2024 04 12–28)
Paskelbta: 2024-04-09 11:17:49

Kauno arkivyskupijos Pašaukimų sielovados komanda balandžio 12–28 d. rengia „Pašaukimų savaitę 2024“, o tiksliau – dvi savaites, ir kviečia dalyvauti net penkiuose renginiuose: mitų apie pašaukimus griovimo vakare, sportadienyje, Kunigų seminarijos lobių paieškose, Šviesos kelyje ir pasimatymų vakare. Taip siekiama paminėti 61-ąją Pasaulinę maldos už pašaukimus dieną, kuri švenčiama balandžio 21-osios sekmadienį. Popiežiaus Pranciškaus Žinia šių metų Pasaulinei maldos už pašaukimus dienai, žr. čia >>. 

Šių metų Pašaukimų savaitės šūkis: Pašaukimas – dovana! Jis skelbia, kad Dievas kiekvienam iš mūsų dovanoja pašaukimą.

Pašaukimas – ne tik „švelnus ir pūkuotas“

Atsakingasis už Pašaukimų sielovadą Kauno arkivyskupijoje kunigas Liutauras Vilėniškis akcentavo, kad Bažnyčia nuo seno meldžiasi už pašaukimus.

„Kiekvienas pašaukimas Bažnyčioje yra svarbus. Pašaukimas – tai kelias į šventumą. Be savo pašaukimo atradimo kelias į šventumą nepasiekiamas. Pašaukimo atradimas ir įgyvendinimas padeda pasiekti geriausią savo versiją“, – teigė kun. L. Vilėniškis ir pridūrė, kad pašaukimą skiria Dievas, o ne pats žmogus jį susikuria.

Remdamasis asmenine patirtimi, kunigas konstatavo, kad pašaukimas nėra tik „kažkas švelnaus ir pūkuoto“: „Pašaukimo kelyje būna išbandymų, kančios. Rastas pašaukimas negarantuoja, kad tai bus sėkmės istorija, kad būsi tik laimingas, turtingas ir visko pertekęs. Atsiliepimas į pašaukimą nebūtinai tau garantuos prabangius namus, gerą uždarbį, stiprią sveikatą ir gyvenimo trukmę iki 100 metų. Šventieji irgi daug kentėjo, mirdavo anksti, bet jų gyvenimo prasme tapo liudijimas mums“, – susimąstyti ragino kun. L. Vilėniškis.

Jau šeštą kartą Kaune rengiama Pašaukimų savaitė kiekvieną ragins ieškoti savo pašaukimo (į šeimą, kunigystę / pašvęstąjį gyvenimą, vienužio kelią), o jį atradus – pagilinti. Koks mano gyvenimo tikslas, kam Dievas mane čia siuntė? Tai klausimai, į kuriuos rasti atsakymus padės net penki renginiai.

---------

„PAŠAUKIMŲ SAVAITĖS 2024“ RENGINIAI

 

 Balandžio 12 d. 18 val. DISKUSIJŲ vakaras „Griaunam mitus apie pašaukimus!“

 (dalytis įvykiu FB )

Renginys gvildens mitus apie pašaukimus. Pirmoje renginio dalyje asmeninį liudijimą sakys tikybos mokytojas, komikas Justinas Visickas. Po to kunigas Aldonas Gudaitis su komiku panirs į intriguojančią diskusiją, kurią moderuos Donatas Pranckevičius. Renginyje kviečiami dalyvauti visi – ir tikintys, ir netikintys žmonės.

Renginio vieta – Kauno kino centro „Romuva“ kamerinė salė.

Būtina registracija užpildant formą čia >> 

 

 

Balandžio 13 d. 14 val. SPORTADIENIS „Dovydas prieš Galijotą“

(dalytis įvykiu FB )

Kauno jėzuitų gimnazijoje kviečiama smagiai pasportuoti ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Čia vyks krepšinio turnyras „3 prieš 3“, skirtas 13–18 m. jaunimui. Programoje visiems norintiesiems (dalyvių amžius neribojamas) numatytas stalo teniso turnyras, virvės traukimas, šachmatai, linksmosios estafetės. Mielai kviečiami kartu dalyvauti vaikai, tėvai ir seneliai. Galima atvykti ir pavieniui.

Būtina registracija į krepšinio turnyrą užpildant formą čia >> 

 

 

Balandžio 20 d. 14 val. EKSKURSIJA „Neatrasti seminarijos lobiai“

 (dalytis įvykiu FB )

Renginys skirtas visiems, norintiems susipažinti su paslaptingąja Kauno kunigų seminarija. Čia patekti gali tikrai ne kiekvienas, o durys visuomenei atveriamos vos keliskart per metus, tad nepraleisk progos!

Dalyviai pateks į Kauno Švč. Trejybės (seminarijos) bažnyčios rūsius ir pastogę, pamatys, kaip gyvena seminaristai ir galės jiems užduoti norimų klausimų. Programoje nuskambės ir keli liudijimai. Ekskursijos metu dalyviai ieškos seminarijos lobio, o jį atradę – bus apdovanoti prizais. Renginyje kviečiami dalyvauti jaunimas ir suaugusieji.

Registracija baigta. 

(Reikalinga registracija užpildant formą čia >> )

 

 

Balandžio 21 d.  Pasaulinė  Maldos už pašaukimus diena.  11 val. ŠVIESOS KELIAS Kaune „Nuo stogo ant stogo“ – nuo Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios iki Kristaus Prisikėlimo bazilikos stogų (terasų).  

(dalytis įvykiu FB)

„Pašaukimų savaitės“ kulminacija – renginys „Nuo stogo ant stogo“ startuos ant Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios stogo (terasos). Čia lauks agapė, bus dalijamos intencijų kortelės, nuskambės impulsas. 12 val. dalyviai pradės Šviesos kelią, kuris 15.30 val. finišuos ant Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos stogo (terasos). Šviesos kelio procesijoje bus keliaujama su giesmėmis, maldomis ir liudijimais. 15.30–16.30 val. ant Prisikėlimo bazilikos stogo (terasos) vyks agapė, o 16.30–18.30 val. terasos koplyčioje visus sukvies Švč. Sakramento adoracija. Giesme ir malda  lydės Lietuvos jaunimo dienų choras.

Galima prisijungti bet kurioje renginio dalyje (eiti tik į Šviesos kelią ar tik į adoraciją).

Jei Šviesos kelyje norite skaityti Šventojo Rašto apmąstymus stotyse, rašykite el. paštu pasaukimai.lt@gmail.com

 

 

Balandžio 28 d. 18 val. PAŽINČIŲ VAKARAS „Ateik į pasimatymą!“

(dalytis įvykiu FB

„Pašaukimų savaitę“ užbaigs jaukus pasimatymų vakaras, kuriame laukiami 23–39 m. katalikai, ieškantys poros bendratikių tarpe.

Renginys skirtas skatinti pašaukimui į šeimą. Galbūt vakaro metu užmegztą santykį Jums pavyks užauginti iki šeimos?
Programoje: pirmas įspūdis, pabendravimas prie desertų stalelio. Po to kvies Donato ir Margaritos Kubilių liudijimas apie tikėjimo svarbą šeimoje. Įdomu, kad jie susipažino katalikiškame aktyvaus laisvalaikio klube „SALTUS“.

Vakaro kulminacija – linksmas žaidimas „Pasimatymas“, kurį ves bendravimo, susipažinimo žaidimų ekspertė Aldona Matonytė. Pasibaigus renginiui, norintieji bus pakviesti kartu palydėti saulę Santakoje ar ant bažnyčios stogo. Renginys vyks Vilniaus g. 7.

Būtina registracija užpildant formą čia >> 

Daugiau informacijos apie „Pašaukimų savaitės 2024“ renginius:

www.pasaukimai.lt

feisbuke: Pašaukimų sielovada

instagrame: pasaukimai

el. paštu pasaukimai.lt@gmail.com

Kauno arkivyskupijos Pašaukimų sielovados komandos informacija

Ganytojo žodis

BROLIAI SESERYS, šiandien mūsų užduotis – nenusiminti, save dovanoti kitiems meilės būdu ir šitaip mūsų krašte įtvirtinti vienybę, solidarumą per save leidžiant Dievo Dvasiai įeiti į pasaulį, būti Jos kanalu. Dievas ieško tokių liudytojų, kurie gyventų tiesa ir dvasia ir Jo artumą dovanotų pasauliui.
Tegu ŠVENTOJI DVASIA kreipia, džiugina ir drąsina mūsų širdis skelbti Gerąją Naujieną.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune