Kauno I dekanato dvasininkų konferencijoje aptartas prasidedantis pastoracijos sezonas
Paskelbta: 2024-09-05 14:30:56

Kiekvieną rugsėjį Kauno miesto dvasininkai susitinka su arkivyskupijos ganytojais aptarti beprasidedančio naujo sielovadinio – katechetinio sezono.

Rugsėjo 4 dieną susitikimas vyko Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedros bazilikos parapijos namuose. Tradiciškai susitikimas pradėtas bendra Valandų liturgijos Dienine malda, kuriai vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Po bendros maldos arkivyskupas K. Kėvalas pasveikino neseniai kunigystės šventimus gavusį kunigą redemptoristą Luką CSsR, kuris jau prisijungė prie tėvų Rastislavo CSsR ir Peterio CSsR ir darbuosis akademinėje sielovadoje. Pasak arkivyskupo, tai labai svarbi sritis, kadangi vien studentų, pasak arkivyskupo, galima suskaičiuoti kelias dešimtis tūkstančių.

Kauno miestas – arkivyskupijos centras. Čia darbuojasi didelė dalis kunigų, telkiasi ir bene didžiausias skaičius tikinčiųjų. Todėl kiekviena sielovados sritis yra svarbi ir reikšminga. Daugiausiai dėmesio skirta rengimo Įkrikščioninimo sakramentams katechezei.

Arkivyskupas pristatė naują bendrą (centralizuotą) registracijos tvarką norintiems rengtis šiems sakramentams Kauno arkivyskupijoje. Ypač daug dėmesio skirta rengimuisi Sutvirtinimo sakramentui. Bendros registracijos tvarkos, pasak arkivyskupo, reikia tam, kad šio sakramento priėmimui būtų tinkamai pasirengta pirmiausia savose parapijose.

Kunigai turėjo galimybę išsakyti pastabų ir pastebėjimų. Konferencijos pabaigoje arkivyskupas pasidalijo keliomis praktinėmis pastoracijos įžvalgomis.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

BROLIAI SESERYS, šiandien mūsų užduotis – nenusiminti, save dovanoti kitiems meilės būdu ir šitaip mūsų krašte įtvirtinti vienybę, solidarumą per save leidžiant Dievo Dvasiai įeiti į pasaulį, būti Jos kanalu. Dievas ieško tokių liudytojų, kurie gyventų tiesa ir dvasia ir Jo artumą dovanotų pasauliui.
Tegu ŠVENTOJI DVASIA kreipia, džiugina ir drąsina mūsų širdis skelbti Gerąją Naujieną.