Popiežiaus PRANCIŠKAUS bulė skiriant kardinolu Sigitą TAMKEVIČIŲ SJ (paskelbta Kauno arkikatedroje 2019 10 19)
Paskelbta: 2019-10-19 15:50:47

VYSKUPAS PRANCIŠKUS,

DIEVO TARNŲ TARNAS

Garbingajam Broliui Sigitui TAMKEVIČIUI SJ, Kauno Arkivyskupui emeritui,

IŠRINKTAJAM ŠVENTOSIOS ROMOS BAŽNYČIOS KARDINOLUI

SIUNČIA SVEIKINIMĄ IR APAŠTALINĮ PALAIMINIMĄ. KADANGI MUMS ATRODĖ TINKAMA TAVE, GARBINGASIS BROLI, APDOVANOTĄ RYŠKIOMIS PRIGIMTINĖMIS DOVANOMIS IR DIDŽIAI NUSIPELNIUSĮ KATALIKŲ BAŽNYČIAI, IŠRINKTI Į TĖVŲ KARDINOLŲ KOLEGIJĄ, ŠIOJE KONSISTORIJOJE SAVO APAŠTALINE GALIA SKELBIAME TAVE KARDINOLU KUNIGU SU VISOMIS TAVO LUOMO KARDINOLAMS PRIKLAUSANČIOMIS TEISĖMIS BEI PAREIGOMIS, PASKIRDAMI TAU ĮSTABIĄ ŠIO MAITINANČIO MIESTO

ŠV. ANGELĖS MERIČI ŠVENTOVĘ.

JOS REKTORIŲ, KUNIGUS IR VISUS KITUS, KURIE YRA JAI ATSIDAVĘ, TĖVIŠKAI RAGINAME, KAD TAVE, KAI IMSI JĄ VALDYTI, LABAI DŽIUGIAI PRIIMTŲ IR SU DIDELE MEILE REIKŠTŲ PAGARBĄ. NEPAPRASTAI DŽIAUGDAMIESI, KAD IŠRINKTAS Į KATALIKŲ BAŽNYČIOS SENATĄ MUMS ESI PAGALBININKAS TVARKANT SVARBIAUSIUS REIKALUS IR GARBĖ ROMOS VYSKUPO SOSTUI, KARŠTAI MELDŽIAME MALONINGĄJĮ DIEVĄ, KAD TAU SUTEIKTŲ GAUSIŲ SAVO DOVANŲ IR NUOLATOS STIPRINTŲ MALONE BEI PAGALBA.

DUOTA ROMOJE, PRIE ŠV. PETRO, DU TŪKSTANČIAI DEVYNIOLIKTŲJŲ METŲ SPALIO MĖNESIO PENKTĄJĄ DIENĄ, SEPTINTAISIAIS MŪSŲ PONTIFIKATO METAIS.

PRANCIŠKUS

Maža kibirkštis sukelia didelį gaisrą. Dažnai pakanka, kad Evangeliją paliudytų vienas žmogus, ir daugybė žmonių priartėja prie Viešpaties. Šiandien mes prisimename ne tik tuos tolimų kraštų misionierius, bet ir žadiname širdyje norą būti misionieriais savo aplinkoje.

Vyskupo Algirdo Jurevičiaus herbas+ Algirdas JUREVIČIUS

Iš Misijų sekmadienio homilijos šeimoms