Popiežiaus PRANCIŠKAUS bulė skiriant kardinolu Sigitą TAMKEVIČIŲ SJ (paskelbta Kauno arkikatedroje 2019 10 19)
Paskelbta: 2019-10-19 15:50:47

VYSKUPAS PRANCIŠKUS,

DIEVO TARNŲ TARNAS

Garbingajam Broliui Sigitui TAMKEVIČIUI SJ, Kauno Arkivyskupui emeritui,

IŠRINKTAJAM ŠVENTOSIOS ROMOS BAŽNYČIOS KARDINOLUI

SIUNČIA SVEIKINIMĄ IR APAŠTALINĮ PALAIMINIMĄ. KADANGI MUMS ATRODĖ TINKAMA TAVE, GARBINGASIS BROLI, APDOVANOTĄ RYŠKIOMIS PRIGIMTINĖMIS DOVANOMIS IR DIDŽIAI NUSIPELNIUSĮ KATALIKŲ BAŽNYČIAI, IŠRINKTI Į TĖVŲ KARDINOLŲ KOLEGIJĄ, ŠIOJE KONSISTORIJOJE SAVO APAŠTALINE GALIA SKELBIAME TAVE KARDINOLU KUNIGU SU VISOMIS TAVO LUOMO KARDINOLAMS PRIKLAUSANČIOMIS TEISĖMIS BEI PAREIGOMIS, PASKIRDAMI TAU ĮSTABIĄ ŠIO MAITINANČIO MIESTO

ŠV. ANGELĖS MERIČI ŠVENTOVĘ.

JOS REKTORIŲ, KUNIGUS IR VISUS KITUS, KURIE YRA JAI ATSIDAVĘ, TĖVIŠKAI RAGINAME, KAD TAVE, KAI IMSI JĄ VALDYTI, LABAI DŽIUGIAI PRIIMTŲ IR SU DIDELE MEILE REIKŠTŲ PAGARBĄ. NEPAPRASTAI DŽIAUGDAMIESI, KAD IŠRINKTAS Į KATALIKŲ BAŽNYČIOS SENATĄ MUMS ESI PAGALBININKAS TVARKANT SVARBIAUSIUS REIKALUS IR GARBĖ ROMOS VYSKUPO SOSTUI, KARŠTAI MELDŽIAME MALONINGĄJĮ DIEVĄ, KAD TAU SUTEIKTŲ GAUSIŲ SAVO DOVANŲ IR NUOLATOS STIPRINTŲ MALONE BEI PAGALBA.

DUOTA ROMOJE, PRIE ŠV. PETRO, DU TŪKSTANČIAI DEVYNIOLIKTŲJŲ METŲ SPALIO MĖNESIO PENKTĄJĄ DIENĄ, SEPTINTAISIAIS MŪSŲ PONTIFIKATO METAIS.

PRANCIŠKUS

Mums būtina artimai pažinti Šventąjį Raštą ir Prisikėlusįjį, kuris niekuomet nepaliauja dalijęsis žodžiu ir duona tikinčiųjų bendruomenėje. Todėl būtina nuolat puoselėti Šventojo Rašto pažinimą, antraip mūsų širdys liks šaltos, o akys užmerktos, kaip būna, kai mus ištinka įvairių formų aklumas.

Iš popiežiaus PRANCIŠKAUS laiško APERUIT ILLIS Dievo Žodžio sekmadieniui