Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ: „Šis popiežius sovietmečiu labai aiškiai buvo mūsų pusėje.“ Šv. Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje prisimenant
Paskelbta: 2020-05-15 20:25:14

„Šventasis popiežius Jonas Paulius II, kilęs iš komunistinio krašto, gerai pažįstantis tą sistemą, labai aiškiai buvo mūsų pusėje. Popiežiaus tarnystės metais nuo 1979-ųjų iki tol, kol mes atgavome Nepriklausomybę ir paskui ėjome nelengvu keliu, jo solidarumas mums buvo nepaprastai svarbus“, – sako kardinolas Sigitas Tamkevičius, gyvai prisimenantis Joną Paulių II iš susitikimų bei jo apsilankymo Lietuvoje 1993 m. rudenį.

Apie šį vizitą ir tai, kas įvyko ne pagal protokolą Apsireiškimo koplyčioje Šiluvoje, – vaizdo reportaže su unikaliais kadrais (iš LRT archyvų).

Parengė Gediminas Jonas Urbonas.

Leidžiamės į misiją, leidžiamės į pokalbį. Popiežius Pranciškus kviečia mus kreiptis į Šventąją Dvasią, kad Ji dovanotų mums įžvalgą ir išmintį, ką turėtume daryti, tai yra pasikalbėti tarpusavyje, šeimose, parapijose, bendruomenėse, organizacijose, darbovietėse, vyskupijose, visoje Bažnyčioje pasaulyje apie Viešpaties valią mūsų laikų žmonėms, Evangelijos džiaugsmo skelbimo būdus šiandienos pasauliui.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS