„Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50-mečiui – paroda Kauno arkikatedroje (2022 04 07–24)
Paskelbta: 2022-04-08 09:12:36

Kauno arkikatedroje bazilikoje nuo balandžio 7 d. eksponuojama paroda, skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ leidimo 50-metų jubiliejui. Ją parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejus.

Parodą sudaro stendai 6 temomis: „Ištakos“, „Turinys“, „Leidyba ir platinimas“, „Kelias į Vakarus“, „Sekimas ir represijos“, „Vakarų žiniasklaidoje ir politikoje“. Temoms atskleisti naudotos nuotraukos, raštija, sovietų represinių struktūrų tarnybų dokumentai, skaitmeniniai vaizdai. Paroda parengta lietuvių ir anglų kalbomis. Parodai naudota medžiaga iš Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvių katalikų religinės šalpos archyvo bei kt., taip pat privačių asmenų nuotraukos.

Parodą Kauno arkikatedroje galima pažiūrėti iki balandžio 24 d. 

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

 

Ganytojo žodis

Džiaugsminga Kristaus Prisikėlimo žinia vėl aplanko mūsų širdis, guosdama mus, šiandienos pasaulio žmones, išvargusius nuo pandemijos, karo žinių ir nusiminimo. Kaip pavasaris ateina šildydamas žemę ir skleisdamas medžių pumpurus, taip ir Velykų įvykis vėl naujai dovanoja mums padrąsinimą pasitikėti mus mylinčio Dievo dovana – amžinuoju gyvenimu, kuri pranoksta šio pasaulio ribas.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune