Kauno I dekanato kunigų susitikime gilintasi į pašaukimų sielovados klausimus
Paskelbta: 2024-12-11 13:53:58

Gruodžio 10 d. Kauno kunigų seminarijoje vyko Kauno I dekanato kunigų susitikimas, kurio metu aptartos pašaukimų sielovados parapijose aktualijos. Tradiciškai susitikimas pradėtas bendra konfratrų malda.

Vėliau žodį taręs Kauno kunigų seminarijos rektorius ir atsakingasis už pašaukimų sielovadą Kauno arkivyskupijoje kunigas Liutauras Vilėniškis priminė susirinkusiesiems, kad 2016 metais Vatikane vyko Vyskupų sinodas pašaukimų tema. Jame buvo ne tik apžvelgta situacija pašaukimų sielovados klausimais Bažnyčioje, tačiau ir bandyta nubrėžti sielovadines gaires ateičiai.

Pasak kun. L. Vilėniškio, akivaizdu, kad Viešpats neturi kito plano, kaip tik perduoti žinią apie žmogaus užkalbinimą mums ir per mus. Ar žmogus ją išgirsta? Pasak rektoriaus, Vyskupų sinode konstatuota, jog reikalinga keisti kalbą tam, kad jauni žmonės išgirstų ir suprastų perduodamą žinią: juk nėra žmogaus be pašaukimo, o kiekvienas krikščionis – žmogus, esantis santykyje su Dievu. Pašaukimų sielovadoje, pasak kun. L. Vilėniškio, svarbu malda, liudijimas, palydėjimas, bendruomeninė pagalba. Ne mažiau svarbus ir asmeninis kunigo pavyzdys. Todėl patys kunigai turėtų atnaujinti savo pašaukimą per autentišką tikėjimo ir bendrystės išgyvenimą. Kita vertus, nereikia jaunuolių spausti: šiuolaikiniam jaunam žmogui svarbi erdvė alternatyvai. Konstatuota, kad renkantis gyvenimo kelią išryškėja ir dvasinio palydėjimo būtinybė.

Kauno arkivyskupijos pašaukimų sielovados koordinatorė sesuo Loreta Armalytė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad šiandien  klesti patyčių kultūra: jaunuoliai, svarstantys apie dvasinį – kunigystės arba pašvęstojo gyvenimo – pašaukimą, neretai susiduria su bendraamžių patyčiomis. Kita vertus, pašaukimas neretai prilyginamas paprasčiausiai profesijai, kurių pasiūla yra didelė, todėl tiesiog imama pasiduoti masių nuomonei. Jaunas žmogus ieško autentiško dvasingumo, todėl neretai pasiklysta tarp vadinamojo New age dvasingumo apraiškų. Pašaukimų sielovadoje, pasak ses. L. Armalytės, reikalingas komandinis darbas.

Baigiantis konferencijai pristatytas ateinančių metų Kauno I dekanato biudžetas, aptarti einamieji klausimai.

Kauno I dekanato informacija

 

Ganytojo žodis

Melskime, kad ŠVENTOJI DVASIA, kuri prieš 100 metų lydėjo mūsų arkivyskupijos gimimą, šiandien atnaujintų mus taip pat galingai, kaip anuomet! Švč. Mergelė Marija, ŠILUVOS DIEVO MOTINA, telydi mus visame Jubiliejaus kelyje! Tebūna šis JUBILIEJAUS šventimas nauja pradžia Kauno arkivyskupijoje, o svarbiausia – mūsų širdyse susitinkant KRISTŲ – mūsų viltį!

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Šiluva

Kauno arkivyskupijos II sinodo nutarimai

Parama

Konferencijų centras

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune