Betygalos Šv. Mikalojaus parapija

Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia
Betygala
Dubysos g. 2, 60209 Raseinių r.
El. p.

II parapijos bažnyčia – Ugioniuose

Dvasininkai

Administratorius – kun. Norbertas MARTINKUS
1976 08 21 * 2000 12 17 * 2023 08 18
mob. +307 601 64 444,

Klebonas (neinantis pareigų) – kun. soc. pedag., psichol. mgr. Romualdas RAMAŠAUSKAS
1960 09 29 * 1986 06 01 *2018 03 12
Sporto g. 2, Betygala, 60209 Raseinių r.
mob. +370  687 20 268

Kviečiame į pamaldas
 Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 12 val.
    Antradieniais ir penktadieniais 18 val.
    Trečiadieniais ir ketvirtadieniais 9 val.
  • Švč. Sakramento adoracija pirmaisiais mėnesių penktadieniais 17 val.
  • Gegužinės pamaldos gegužės mėnesio sekmadieniais 8.30 val.
  • Birželinės pamaldos birželio mėnesio sekmadieniais 8.30 val.
Atlaidai

Šv. Onos
Šv. Mikalojaus

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 219.

Gyvenvietės ir kaimai: Betygala, Agelaičiai, Antupyčiai, Armonai, Bernotai, Berteškiai, Būdai, Burbiškiai, Darbutai, Diržioniai, Draciūnai, Dvarviečiai, Gedgaudai, Gedvydai, Jagučioniai, Jakaičiai, Juškaičiai, Kimentmedis, Kymantai, Kudoniai, Kupsčiai, Liktėnai, Maskvitai, Maslauskiškiai, Naujokai, Navininkai, Norgeliškiai, Pagrubyčiai, Pakalniškiai, Pakirkšnovys, Paliepiukai, Paturkšlys, Pažvirintys, Pikčiūnai, Pilkalnis, Poškaičiai, Požečiai, Prysai, Pryšmantai, Pryšmantėliai, Puknaičiai, Rimgailai, Riogliškiai, Ročiškė, Saugailiai, Skirmantiškė, Smulkiškė, Sokaičiai, Srautas, Steponkaimis, Sturiai, Šimkaičiai, Šnipaičiai, Švelniai, Tarosai (dalis), Ugianskai, Ugioniai, Užpušyniai, Ūturiai, Vagupiai, Vandžiai, Vaškučiai, Zaroslė, Zvėgiai, Žemygala (dalis), Žvalioniai.

Ugionių Švč. M.Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia yra antroji Betygalos parapijos bažnyčia.

Betygalos Šv. Mikalojaus parapija ribojasi su Paliepių, Ariogalos, Milašaičių, Raseinių, Šiluvos, Žaiginio ir Vosiliškio parapijomis.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Betygalos Šv. Mikalojaus parapija
Adresas Dubysos g. 2, Betygalos mstl., Betygalos sen., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191248953
Bankas SWEDBANK
A. s. LT547300010140986159

Apie bažnyčią ir parapiją
Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia yra Raseinių rajone, betygalos miestelyje. Mūrinė (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 210)

Bažnyčios vidaus panorama (~2015 m.)

Manoma, kad 1416 m. pastatyta pirmoji medinė Betygalos bažnyčia buvo viena pirmųjų ir visoje Žemaitijoje. 1592–1600 m. Betygaloje kunigavo vienas Lietuvos raštijos kūrėjų kunigas Mikalojus Daukša.

Klebonas kunigas Anupras Šrederis su parapijiečiais 1851 m. pastatė naują medinę bažnyčią. A. Šrederis 1863 m. bažnyčioje perskaitė sukilėlių manifestą. Už tai buvo ištremtas į Nerčinską (Čitos gubernija). Ši bažnyčia sudegė per gaisrą.

1925–1930 m. pagal architekto Vlado Dubeneckio projektą klebono kunigo Prano Janulaičio rūpesčiu buvo pastatyta dabartinė bažnyčia. Ją 1932 m. konsekravo Kauno arkivyskupas Juozapas Skvireckas.

Bažnyčia neobarokinė, turi neoklasicizmo bruožų, bazilikinė, su aukštu cokoliu. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais.. Baroko stiliaus didysis altorius yra garsaus skulptoriaus Broniaus Pundziaus darbas. Greta bažnyčios – aukšta varpinė. Ji su bažnyčia sujungta vienos arkos atvira galerija su baliustrada. Šventoriuje stovi tautodailininko Ričardo Ramanausko sukurtas kryžius.